Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Veľké armádne nákupy sa začínajú SNS rozpadať pod rukami

01.02.2019 | Lukáš Kvašňák

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

01.02.2019 | Kalico

Je jasné, že sa SNS snaží čo najviac vyťažiť z tej časti koláča, ktorá jej pripadla pri kreovaní súčasnej vládnej koalície. Je im úplne jedno, aký to bude mať osoh pre štát, hlavný pre nich je ich vlastný zisk. Ale čo od nich môžeme očakávať, ak sú to diletanti. Verejnosť nemá vysoké očakávania ohľadom IQ ministra obrany, veď je to iba bývalá "guma". O Dankovi ani radšej nehovorme. Sú horší, ako boli komunisti v čase normalizácie.

01.02.2019 | Neeo

Myslím, že správne pomenovanie je "rozkrádačka". My sme tak hlúpy štát, že dovolíme aby tí to "ľudia" si bezbreho robili, čo chcú. Žiadne kontrolné mechanizmy, klapky na očiach a majte ma v paži. Hlavne, že pípne výplata. Armáda dôchodcov, čo drží nad vodou túto kleptokraciu už vyše 10 rokov je toho dôkazom. Minister je len figúrka a počúva príkazy. Je jedno či SNS alebo iná strana. Na podobné nákupy treba odborníkov z celého spektra, nie iba od vojakov.
Na margo tej správy, že minister nepretlačil návrh. No skôr zasiahlo vedenie NATO. Okrem hodnotiacej správy určite bolo aj malé výhražné bububu pre našu vládu, nech si s rezortom urobí poriadky a nech sa spamätáme. Bude zaujímavé sledovať, čo všetko ešte vypláva na povrch.

01.02.2019 | LPB

Takmer 3mld ročne?! To už fakt komusi hrabe!

02.02.2019 | handlovčan

Jedným zo symbolov každého normálneho štátu je armáda.Tak ako vyzerá naša armáda tak vyzerá aj náš štát.Riadená väčšinou diletantmi,ktorí o potrebách armády nemajú ani tušenie.Do popredia vystrčia tankistu,ktorý všetky otázky odbije štátnym tajomstvom.Armáda je plná výsluhových dôchodcov popchatých na ministerstve a minie viac ako polovicu rozpočtu na platy.

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.