Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zákaz biomasakra je iluzórny. Drevo z lesa sa spaľuje ďalej

31.01.2019 | Ján Kováč

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

31.01.2019 | Roman Kanala

Pri legislatívnom hemžení fašoboľševického zlepenca sa rad radom vyrábajú nepodarky.

01.02.2019 | frisj

Tak neprofesionalne spracovany clanok zo zavádzajúcimi informáciami a tvrdeniami som už dávno nečítal. Pán redaktor - hamba.

01.02.2019 | frisj

hanba :o)

01.02.2019 | romancek

frisj, neprofesionálna je vaša reakcia na článok, najľahšie je niekoho osočovať bez toho, aby ste napísali jeden argument. A to, že neviete, ako sa píše slovo "hanba", tiež svedčí o vašom IQ, a žiaden smajlík pri oprave už tento dojem z vás nezachráni

01.02.2019 | Roman Kanala

Ušmudlaní psíci majú radi metódu "viem nepoviem". Cítia sa veľkí, štekajú a tvária sa oduševnene. My ostatní sa len pousmejeme. Som si istý, že autor sa tiež len usmial.

04.02.2019 | frisj

Kvalitné drevo sa spaľuje ďalej - je tvrdenie autora článku, ktoré si dal priamo do nadpisu zrejme s cieľom zvýšiť pozornosť publika. Samotný článok však žiadny dôkaz neprináša. Jediný odrazový bod je pozitívny historický výsledok kontroly u dvoch spoločností.
Myslím si že nie sme v stredoveku- kde obžalovaný má dokazovať svoju nevinu. Alebo postupujeme spôsobom, ak som historicky niečo dokázal v dvoch prípadoch, tak potom navždy celý priemysel a všetci účastníci konajú presne podľa spomínaného dôkazu?
Téma je veľmi komplikovaná a určite v nej hrajú podstatnú úlohu aj emócie, a tie zapájajú hlavne laickú verejnosť - ktorá väčšinou bez hlbšej analýzy súdi.
Práve pre túto citlivosť, by som dva krát meral/ zvažoval aký záver prinesie článok. Nehovoriac o chýbajúcich odpovediach dotknutých strán / lesníkov, hospodárov,.../ ako aj rýchlosť zberu informácií - dva dni na odpovede autorovi – tak nám ostáva iba „dúfať“ že dva dni písal aby v piatok bol článok na svete.
Pevne verím - že som aspoň čiastočne doplnil svoju predchádzajúcu kritiku.

03.03.2019 | 12321

Jeeej, koment az tu "dole". Dik. Vidim, ze ste od fachu. Pisete:
"...emócie, a tie zapájajú hlavne laickú verejnosť - ktorá väčšinou bez hlbšej analýzy súdi."
"Nehovoriac o chýbajúcich odpovediach dotknutých strán / lesníkov, hospodárov,.../"
Ja to s dovolenim laicky zhodnotim. Podla mna sa spalovanie kvalitneho dreva zastavi, az ked sa to prestane dotovat uplne! Potom skutocny trh rozhodne, co je to odpadove, cize palivove drevo a ktore sa da pouzit na nieco ine. Pred biomasakrom sa tazilo rocne 5 mil. ton dreva a potom zrazu 10 mil. ton dreva. Spali sa rocne 4 mil. ton dreva. Predpokladam, ze max 1 mil. ton z tazby 5 mil. ton moze byt odpad na spalenie. Pred 15 rokmi lesnici a hospodari prezili aj bez tejto tazby dreva a predpokladam, ze preziju aj keby sa dotovanie tazby dreva(hovorte si tomu stiepka) zrusilo. Takto sa len bude zbytocne vyrabat z dreva stiepka a ta sa bude spalovat. Ved dotacia na tonu je dost velka(70eur/tona dreva/stiepky), aby sa drevo postiepkovalo a take pekne, palivovo vyzerajuce uz priviezlo do spalovne a potom uz bez problemov spalilo.
Napiste vsak kludne aj Vas nazor na to, preco by to nemalo byt ako pisem. Rad si to precitam a predpokladam, ze aj ini.

02.03.2019 | 12321

Co ma IQ s ovladanim gramatiky? Okrem toho sa hned opravil. Ale je pravda, ze za mesiac nedodal ziadny argument. Avsak dole sa tu autor clanku ospravedlnil za nadpis. To mozno bolo vsetko, co frisjovi vadilo. Novela zakona mala ist dalej. - ziadne dotacie a basta.

01.02.2019 | Didinko1

Rád si od teba prečítam nejaký profesionálne spracovaný článok na túto tému.

06.02.2019 | Ján Kováč

Možno je už neskoro, ale lepšie neskoro, ako nikdy. frisj mal pravdu. Slovo kvalitné v titulku je chyba, ktorú spravil jeden z mojich kolegov pri editovaní webovej verzie článku. Za chybu sa ospravedlňujeme. Na webe sme ju odstránili a v printe sa nevyskytla. Text teda nie je o kvalitnom dreve ale o najmenej kvalitnom palivovom dreve. Novela zákona mala zastaviť dotácie firmám, ktoré na výrobu elektriny používali aj túto najnižšiu triedu. Text je o tom, že zákon v praxi nefunguje, čo opieram o tvrdenia dvoch významných producentov štiepky.
Čo sa týka kritiky chýbajúcich dôkazov, nešlo len o dve zistenia a pokuty ÚRSO. ÚRSO spravil v roku 2014 kontroly v 16 zariadeniach KVET a zistil, že štyri z nich mu nedodávali pravdivé údaje o kvalitativnych triedach dreva, a že spaľovali aj kvalitnejšie drevo. Podrobnosti ÚRSO zverejnil na tomto linku.
http://www.urso.gov...

Každopádne ďakujem za spätnú väzbu

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.