Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rošády Jozefa Kabaňa. Čo stojí za nečakaným odchodom?

Zdalo sa, že úspešný slovenský dizajnér Jozef Kabaň dosiahol u najnovšieho zamestnávateľa, ktorým bola prestížna značka a automobilka Rolls-Royce, vrchol svojej kariéry. Zhruba po polroku však pôsobenie na novom mieste končí a odchádza nielen z Rolls-Royceu, ale z celej skupiny BMW. Ostáva rad otázok o príčinách odchodu, ako aj dohadov o jeho novom pôsobení.

10.10.2019, 07:00 | Radovan Žuffa | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 12

Podľa informácií TRENDU z prostredia automobilky sú dôvodom alternatívne obchodné záujmy Jozefa Kabaňa, ktorý k značke s logom Spirit of Ecstasy prišiel len na jar tohto roku.

Hoci správ okolo nečakaného odchodu je málo a celkový odchod zo skupiny BMW naznačuje radikálnejšie rozhodnutia, ktoré sa museli urobiť, naďalej môžu byť v hre nielen nové výzvy v iných automobilkách, ale aj vlastný biznis. Tým by J. Kabaň získal priestor na svoj ďalší rast a mohol by roztiahnuť krídla podobne ako strieborná soška Emily, ktorá je emblémom Rolls-Royceu.

Priestor na vlastný biznis

Tak k veci pred istým časom pristupoval aj Kabaňov kolega z dizajnu a bývalý šéfdizajnér značky Jaguar Ian Callum, ktorý po pätnástich rokoch dal košom lukratívnej kariére a rozbehol dizajnovú firmu Callum. V rozhovore pre TREND uviedol, že nemá pocit, že by začínal znovu. Len už nechcel pracovať v korporácii. „Posúvam sa ďalej, na ďalšiu úroveň. Na novú úroveň nezávislosti. Príde čas, keď to musíte pre seba urobiť, aby ste si dokázali, že stále viete robiť veci, o ktorých si myslíte, že ich dokážete,“ dodal.

Neprehliadnite

Aj keď J. Kabaň nepôsobil dlhodobo na jednom mieste, ale prešiel viacerými prestížnymi značkami a podpísal sa pod ikonické modely v automobilovom svete, mohol by dnes uvažovať podobne alebo sa uchádzať o Callumovo miesto šéfdizajnéra Jaguaru.

Aj exteriérom Bugatti Veyron sa začala Kabaňova kariéra v roku 2003.Zdroj: Autocar

Najmä preto, že hľadať vyššiu

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 12

Rubrika Podnikanie

Tagy automotive, BMW, dizajn, Kabaň, Škoda