Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zdravotníctvo je rukojemníkom v politickom boji

10.10.2019, 09:00 | Vladimír Maťo | © 2019 News and Media Holding

Názor | Mal to byť rok veľkej zdravej zmeny, ktorú chorľavý a prestarnutý sektor slovenského zdravotníctva tak úpenlivo potrebuje. Pripravovaná stratifikácia nemocníc z dielne vládnych analytikov Inštitútu zdravotnej politiky, ktorá má do systému vniesť viac logiky, efektivitu, úsporu lôžok aj energie zdravotníkov, však zakopla o rozpačitú politickú kritiku z vlastných radov.

 • Tlačiť
 • 0

Tagy

Názory

Vladimír Maťo komentár 2019

Osud vlajkovej lode ministerky Andrey Kalavskej, ktorá sa rezortu ujala v druhom polčase vládnutia, ostáva neistý. Ani predvolebná jeseň zatiaľ nepriniesla jasnú odpoveď na otázku, či sa najväčšej reforme zdravotníctva podarí vykuknúť zo zásuvky jej stola.

Nenaplnenou ambíciou ostáva aj plánovaná úspora. Cieľ vytýčený na minulý rok na 190 miliónov eur sa podarilo naplniť len na dvadsať percent. Veľkú časť toho, čo ušetril centrálny nákup liekov, zdravotnícke pomôcky či elektronické recepty, zhltli najmä veľké štátne nemocnice.

Neprehliadnite

Ich hospodárenie sa aj v minulom roku skončilo v červených číslach

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v zdravotníctve a vo farmácii

Tagy Názory

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.