Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Špinavý biznis s vratkami DPH

14.10.2019 | Eva Mihočková

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

15.10.2019 | equilibriums

Z tej DPH je viacej škody ako úžitku. Je to len nástroj na to, aby si nejaký špekulanti vytiahli zo štátu podvodnými nadmernými odpočtami peniaze.

Zvyšných 90% ľudí len kvôli tej DPH trpí:
- či už koneční spotrebitelia, ktorí takto financujú podvodníkov;
- účtovníci, ktorí sú neustále buzerovaní dementnými, nezmyselnými a nelogickými zákonmi, výkladmi, režimami DPH či neustálymi zmenami;
- firmy, ktoré majú opravnení nárok na nadmerný odpočet, tak sú len nakoniec buzerované zo strany štátu ako najväčší kriminálnici; hlavne, že na SK je nejaký utajovaný zoznam 300-400 firiem, na ktoré sa nesmie uvaliť daňová kontrola;
- DPH a jej výpočet z nejakej akože "pridanej hodnoty" už stratil na význame.

Dávno sa mala zrušiť DPH a mala by sa iba zaviesť daň z obratu (teda to, čo dnes chápeme ako daň na výstupe), samozrejme v nižšej sadzbe ako DPH. Štát by na tom zarobil tak isto, zákony by nemuseli byť tak nezmyselne zložité, keďže by neexistoval nárok na odpočet DPH. Jedine by prerobili špekulanti.

29.10.2019 | vierama

presne. zrusit dph. ale obavam sa, ze europska unia chce, aby sme mali dph. lebo nechce, aby sme boli danovym rajom.

29.10.2019 | vierama

svine. chybali mi tam mena kompetentnych za financnu spravu vseobecne, aj konkretny pripad v clanku. treba ich vystavit verejnej kontrole, hanbe a kritike. ved zruinovali firmu!!!! toto je stat??? to je vypalnik, mafian, a nie stat!!! a imrecze nic, on muzikant.

29.10.2019 | vierama

a este nieco - tak basternakovi nezablokovali majetok, ktory nakradol z vratiek, ale tymto nevinnym podnikatelom blokuju ich vsetky peniaze!!! to je nehoraznost. s tym preco opozicia nic nerobi??? od koalicie sa to samozrejme neda cakat, lebo to su jej ludia vo financnej sprave.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.