Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trón kráľov ciest je prázdny. Prečo chýbajú šoféri?

13.10.2019 | Vladimír Maťo

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

13.10.2019 | Martinoid

Treba dat nulovu dan na cenu elektriny pre vlaky. A dostat hlavne medzinarodnu dopravu na velke trasy na kolaje.

14.10.2019 | FeroImrecze

Nedostatok vodičov presunie náklady na koľajnice. Aj keď aj rušňovodiči chýbajú. Nechápem tie prekvapenia, mladí dnes za volant nepôjdu lebo tam nemôžu celý deň chatovat na internete. Navyše je to veľmi stresujúce zamestnanie. Cesty plne áut, samé obmedzenia, vysoké pokuty, na druhej strane tlak na presnosť dodávok. Hmotnosť kamiónov aj ich dĺžka stále rastie. Čím je vodičov menej, tým nakladaju stále viac tým čo ešte neodišli. A kruh sa uzatvára.

16.10.2019 | Vauban

v podstate tak :)

navyse su na cestach skoro cely tyzden a pri takej praci sa uz rozpadavaju rodiny...nalejme si ale cisteho vina, toto odvetvie sa bude pomaly vytracat az takmer uplne vymrie...ani zeleznice to uplne nevytrhnu, s modernymi technologiami tam bude tiez dost velke skrty zamestnancov

16.10.2019 | Morris

A nie je problém v EÚ, ktorá tlačí na nezmyselné podmienky pre vodičov? Psychotesty, digitálne karty... malo to vobec nejaký efekt na bezpečnosť?

tu je štatistika zo SR, kde nehodovosť nákladných vozidiel klesá, ale klesá aj nehodovosť všetkých ostatných vozidiel.
https://www.mindop....

Ja tomu rozumiem tak, že toto je krásny prípad ako EÚ nefunguje - dajú nezmyselné povinnosti a teraz chýbajú vodiči.

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.