Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bič na dlžníkov. Mŕtve firmy skončia

22.10.2019 | Zuzana Kullová

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

22.10.2019 | Runforfun

Hovorili sme jasne, rýchle 2 dvojdňové založenie s.r.o. potrebuje iba mafia a dphčkari. Zamerali sme sa na modlu vraj podnikanie brzdí rýchle založenie firmy...nie je pravda. čítame všetci dobre? .. 1/3 firiem je mrtvych nečinných. čiže potenciálny podvod alebo čakajú na deň D ked kamoš zariadi províziu z kšeftu.

22.10.2019 | martin33

"Mrtve firmy" existuju hlavne preto, lebo proces likvidacie uz nepotrebnej firmy je neskutocne komplikovany a administrativne narocny. Teda "vykaslat sa", na firmu ktora uz nie je potrebna, je jednoduchsie.

22.10.2019 | Adc sk

Žiaľ plne súhlasím..keď som chcel rušiť nedávno jednu firmu som získal pocit, že je jednouchšie pre rodinu alkoholikov žijúcich v podzemí a na podpore adoptovať armádu afrických detí, než pre bežného smrteľníka zmazať mŕtvu firmičku, ktorá nemala žiadnu aktivitu minimálne dekádu :D Tuším dodnes funguje...neviem...radšej som sa ju rozhodol ignorovať :D

22.10.2019 | martin33

Problem "ignoracie" je ten, ze konatel je zodpovedny aj za takuto firmu a hrozia mu pokuty (napriklad v pripade, ze nevyhlasi bankrot predlzenej firmy) , ktore je povinny zaplatit z vlastnych (teda nie firemnych) panazi a v pripade nezaplatenia moze prist kludne exekucia na jeho osobny majetok.
Castokrat sa to preto "riesi" alebo prepisom firmy na specializovane firmy (rozne Bankroty a spol.) alebo ako konatel je nominovany "biely kon".

23.10.2019 | trendblok

Viditelne komentujete nieco comu malo rozumiete. Zalozenie za dva dni je marketingova blbost prezentovana ministerstvom spravodlivosti. 3 dni trva len priradenie platby a urcenie vyssieho sudneho uradnika na spracovanie podania. V Ba je bezne cakat na zapis 20 aj 30 dni... Firmy su mrtve hlavne pre absurdne komplikovane rusenie neaktivnych firiem. Preto 99% vlastnikov hlada ine riesenie alebo nehlada ziadne... A pripravovana novela nic moc neriesi - majitelom bude zahranicna spolocnost a konatelom manzelka dlznika... Nehovoriac o mnozstve absurdnych exekucii, kedy casto pre 10 euro zablokuju exekutory vsetko co sa da aj neda...

23.10.2019 | Jozko Ferko

zlikvidovať neaktívnu firmu tým myslím firmu , ktorá NEMÁ žiadne DLHY len nevykonáva žiadnu činnosť je na Slovensku takmer nemožné !!!. Súd Vám právoplatne zruší firmu po 18 mesiacoch a Vy čakáte 3-5 rokov kým ju láskavo ten istý súd Vymaže z obchodného registra.Takže sa tu netvárme ako svätý za dedinou, že je tu veľa firiem prepísaných kade tade.Zdôrazňujem hovorím o firme , ktorá nemá žiadne dlhy.Táto krajina je jeden Bananistan.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.