Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Komu polícia pomáha a koho chráni

22.10.2019, 14:00 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Názor | Aj keď by sa v poslednom čase mohlo zdať, že polícia prechádza očistou, stále sme len na začiatku. Najmä v nižších výkonných funkciách sa stále miesta prideľujú len na základe kamarátstiev či rodinných väzieb.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Názory

kapitan peter komentar

Keď dal bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak pred ôsmimi rokmi nalepiť na dvere služobných áut nápis Pomáhať a chrániť, dúfal, že to bude radovým policajtom pripomínať, prečo sa prihlásili do služby štátu. Ako ukazuje policajná kariéra Mariána Kovačócyho, nie všetci si heslo vyložili tak, ako bolo myslené.

M. Kovačócy, syn exposlanca za Smer-SD, dostal v roku 2013 výnimku, aby sa mohol stať zástupcom okresného policajného riaditeľa v Trnave. V tom období bola Trnava jediným okresom na Slovensku, ktorý mal dvoch zástupcov.

Neprehliadnite

Ministerstvo ešte v máji tohto roka tvrdilo, že dvaja zástupcovia sú v Trnave nevyhnutnosťou. Mesiac potom, ako M. Kovačócy z funkcie odišiel, rezort vnútra pozíciu druhého zástupcu zrušil. Vysvetlenie? Zosúladenie so stavom v ostatných okresoch. Prečo nesúlad doteraz neprekážal? Nevedno.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Názory

Tagy Marián Kovačócy, Názory, polícia, pomáhať a chrániť, rodinkárstvo

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.