Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Raketový rast dôchodkových fondov priniesol ich správcom tučnejšie zisky

16.10.2019, 09:38 | Peter Csernák | © 2019 News and Media Holding

Počas prvých šiestich mesiacov tohto roka vstúpilo do druhého piliera 38,5-tisíc nových sporiteľov. Predstavuje to najvyššie číslo za posledných dvanásť rokov. Celkovo tak bolo v tomto pilieri na konci júna 1,526 milióna sporiteľov.

 • Tlačiť
 • 0

Podľa údajov Národnej banky Slovenska (NBS) sa čistá hodnota majetku vo všetkých fondoch v prvom polroku zvýšila o 719 miliónov eur, čo predstavuje zvýšenie o deväť percent.

Neprehliadnite

„Išlo o pomerne výrazný nárast, jeho tempo bolo v porovnaní s minulými rokmi zhruba dvojnásobné. Takmer polovica tohto prírastku bola výsledkom zhodnotenia aktív v portfóliách dôchodkových fondov,“ uviedla NBS v Správe o stave a vývoji finančného trhu za prvý polrok 2019. Rýchly rast fondov v druhom pilieri však predstavoval iba korekciu predchádzajúcich poklesov, ktoré nastali koncom roka 2018.

Vyššie výnosy aj vyšší zisk správcov

Darilo sa nielen dôchodkovým fondom, ale aj dôchodkovým spoločnostiam. Tie za prvý polrok vykázali čistý zisk štrnásť miliónov eur, čo je takmer dvojnásobná suma v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Finančný biznis

Tagy druhý pilier

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.