Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Treba ešte vyšetriť tunajších prisluhovačov Vadalu

16.10.2019, 09:38 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Rezort vnútra, polícia i prokuratúra mohli na precízne vyšetrenie tunajších aktivít Antonina Vadalu nasadiť špecializovaný tím už dávno predtým, ako sa o ňom Slovensko dozvedelo po vražde novinára Jána Kuciaka. Informácie o možnej trestnej činnosti talianskeho mafiána mali už vtedy. Rovnako vedeli o jeho kamarátstvach s nejedným politikom vládnej strany Smer-SD. Po jeho odsúdení talianskym súdom za pašovanie drog z Južnej Ameriky do Európy takmer na deväť a pol roka na to majú poslednú možnosť.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

Ivan Haluza, 2017, komentár

Čo všetko, s kým a ako robil A. Vadala na Slovensku, treba vyšetriť čo najpodrobnejšie. Jeho tunajšej činnosti sa musia venovať nezávislí špecialisti, ktorých nikto nebude brzdiť pri preskúmavaní akéhokoľvek mena.

Fakt je, že A. Vadala bol v Taliansku odsúdený aj na základe svedectiev od nasadeného policajného agenta, ktorému sa Talian chválil, že drogy pašuje cez Slovensko v ovocí či v mäse aj s pomocou slovenských colníkov. Zločinec tiež v odpočúvaných telefonátoch hovoril, že investoval milión eur do toho, aby podplatil ľudí v slovenskej polícii či v tajnej službe.

Taliansky denník La Republica tvrdí, že na základe zdroja z tamojšej prokuratúry si A. Vadala v roku 2012 telefonoval aj s expremiérom Robertom Ficom.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.