Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Úspešných ľudí sa každý pýta, aký majú recept. Čo robia víťazi inak?

Östersund marec 2019. Zima preniká až do kostí, silný vietor si s projektilmi robí, čo chce. Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová, trojnásobná olympijská víťazka v tejto disciplíne a držiteľka ďalších zlatých a strieborných medailí zo svetových rýchlostných a stíhacích pretekov, dobieha na stanovisko a mieri na terč. Stojí pevne, mieri presne.

19.10.2019, 19:00 | Katarína Dobrovodská | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 2

Rodáčku z dedinky Mičurino na Sibíri, dnes už Banskobystričanku, oslabuje choroba, no ona to zvláda perfektne. Ako vždy, keď jej osud hodí nejaké to polienko pod lyže. Napriek ťažkostiam si športovkyňa splnila kariérne aj osobné sny.

 

Nebojte sa prekážok

Úspešných ľudí sa každý pýta, ako to robia. Keď sa nad tým zamyslíme, zistíme, že tí, ktorí prerazili, majú veľa spoločného: nevzdávajú sa, keď spadnú, nezostanú ležať a nariekať. Úspešní ľudia sa otrasú, zvážia, čo vlastne chcú a či im úsilie stojí za to – odrazia sa od dna a idú ďalej. To sa ľahko povie, dobre číta – poviete si –, ale ako to dokázať, určite to nie je také jednoduché... Vráťme sa ešte k Anastasii Kuzminovej. Od pätnástich rokov úspešne reprezentovala Rusko, napriek tomu ju z ruského biatlonového reprezentačného družstva vylúčili.

„Bola som tehotná a povedali mi, že šport a tehotenstvo sa vylučujú,“ spomína A. Kuzminová pre TREND. Mohla začať plakať, ako jej doma ubližujú a akí sú k nej nespravodliví. Ona však odišla za manželom na Slovensko a akoby sa druhýkrát narodila. Začala reprezentovať Slovensko, získala vzácne víťazstvá a v marci tohto roka úspešnú športovú kariéru ukončila. Aby toho nebolo málo, okrem športu, manžela a detí vyštudovala právo. Na jednu ženu je toho až-až...

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Rubrika Enjoy

Tagy hodnoty, Kuzminová, šéf, úspech