Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

K udržateľným budovám by štát mohol motivovať napríklad daňovými úľavami

29.10.2019 | Jozef Ryník

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

29.10.2019 | FeroImrecze

Betón, malta, tehly, sklo... Veď sú to prírodné materiály. Ak raz skalu či hlinu vytažim nerozumiem aký je problém ak ich do zeme po rokoch zase vrátim. Väčší problém vidím v moderných materialoch ako plasty, (okná, zateplenie, povrchy, káble, izolácie), rôzne lepidlá, nátery, formaldehydy a neviem čo ešte ktoré v starých industrialnych budovách nenájdete, ale v moderných a prerobenych už áno. A o tom pani múdra architekta už mlčí.

30.10.2019 | micru

Rozvoju ekologickejšej výstavby by pomohlo hlavne kvalitnejšie legislatívne prostredie. Naše stavebníctvo sa riadi stavebným zákonom z roku 1976...teda zákonom zo socializmu, ktorý je starý skoro polstoročia !
Nejde to zmeniť v parlamente, lebo nový stavebný zákon nepodporia poslanci, napojení na komunálnu politiku a veľké investičné skupiny.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.