Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mal chrániť právo, no zneužíval ho. Kto je Dobroslav Trnka

18.12.2019 | Peter Kapitán

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

24.10.2019 | Brano L.

Je to smutné, že p.Trnka funkciu GP nezvládol. Jednoducho, moc s človekom robí divy. Buď ho zmení k horšiemu (čo sa stáva vo väčšine prípadov), alebo je katalyzátorom toho, že vo funkcii obstojí (menej časté). Najhoršie je, ak na takú funkciu nemá buď mentálne alebo odborne. V prípade p.Trnku do vyzerá tak, že sa spojili obe tieto faktory.
Ako človeka je mi ho ľúto, škoda len, že pri tom trpí celá republika.

24.10.2019 | Ivan475

prečo ľúto, ak niekto na funkciu nemá, nech sa do nej nehrnie, prípadne nenecháva dosadiť.. to akoby som sa usiloval o post riaditeľa firmy a keď sa naň dostanem, pošlem firmu do krachu, lebo som nečakal, že odo mňa budú chcieť zodpovednosť a čestný prístup..
takýto ľudia sa dávajú do basy, nie ešte ľutujú pre pána..

24.10.2019 | chr

... no tak Ivan . O mrtvych len dobre. Mrtvy nám živím už neuškodia. Zostane po ňom len nepríjemná spomienka a smrad v kancelárii. ........

24.10.2019 | Brano L.

Problém býva väčšinou v tom, že väčšinou ľudia, ktorí na to nemajú, sa do takýchto funkcií hrnú. Keďže nemajú vnútornú samoreguláciu, resp. často krát nevedia sami odhadnúť, na čo majú a na čo nie.

24.10.2019 | Európan

Trnka bol kúpený už za vlády Dzurindu a Radičovej.
V tej dobe ešte nebol Kočner pohnevaný s Haščákom.
Ešte bol súčasťou Riaditeľstva SR.
Nevidím dôvod na vydieranie Haščáka Trnkom.
To je len finta na odvrátenie pozornosti od Riaditeľa SR.
Tak isto je fintou na odvrátenie pozornosti od Lipšica údajná príprava jeho vraždy Žužou.
Začínam si myslieť, že tá nahrávka je zmanipulovaná.

24.10.2019 | demo50

To je z "vlastnej hlavy" alebo manuál zo Súmračnej 25, dosť slaboduché...

24.10.2019 | Roman Kanala

Dobroš Trtoš bol vrtichvost, ktorý sa vyhýbal kontroverzným rozhodnutiam a aby nepriťahoval pozornosť, naučil sa ignorovať prúsery a zametať ich pod koberec. Tak sa robí kariéra v armáde. Asi tak po majora či podplukáča. Na plukáča potom už bolo treba dve kundičky. Tak sa hovorilo zvislým bielym kosoštvorcom. Najpr stačila jedna z politickej Zápotockého, ale potom sovietski poradcovia rozhodli, že treba aj z Moskvy. O tom sa v článku nepíše. Trtoš to možno mal, možno nie. Poslušný bol, akoby ich mal tri.

Problém nastal v civile, keď si okamžite začal hľadať nového pána, ktorému by mohol lízať čižmy. A našiel ho v Kočnerovi a Ficovi. Čo sa naučil v armáde, používal naďalej, ale už na veľkom dvore, kde to už nebolo jedno.

Aj druhého lampasáka Kováčika nechali príliš vyrásť. Aj tomu treba zraziť hlavu. Bolo o treba už dávno.

25.10.2019 | HlasNaHlas

s tými kundičkami je to dobré, to som ešte nepočul.
a Trnku mali zabasnúť už dávno.
som zvedavý, či sa to podarí.
veľa vie, ak by začal rozprávať, mohol by viacerých darebákov z vládnej garnitúry stiahnuť ku dnu, čomu by som sa potešil, ale asi spravia všetko preto, aby sa to nestalo

24.10.2019 | bohuskoknm

Je slabý, odhadujem ho, že to ukončí sám guľkou do spánku, teda nieže by som mu to prial, na to asi nenájde odvahu a pomôcť mu asi už nikto nechce. Chudák už ani po ulici sa nemôže prejsť, každý si strojcom svojho osudu.

30.10.2019 | Morris

nepríde vám z toho záznamu, že on pôsobí, ako keby bol totálne blbý? Akože hlupák.

18.12.2019 | Roman Kanala

Divné - článok datovaný 18.12.2019, diskusia z konca októbra. V redakcii asi recyklujú tovar po záruke.

19.12.2019 | ivko07

...naozaj
je to zaujímavé...

18.12.2019 | chronos88sk

Kto je Dobroslav Trnka? Prvy slovensky byvaly generalny prokurator v base.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.