Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prasatá v talári dali o sebe znova vedieť

24.10.2019, 07:30 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Názor | Právo je umenie dobrého a spravodlivého, vtĺkajú mladým študentom práva do hláv univerzity hneď na začiatku štúdií. Škoda, že na to mnohí veľmi rýchlo po odchode zo školy zabudnú.

 • Tlačiť
 • 9

Rubrika

Editoriál

kapitan peter komentar

„Stali ste sa doktorom práv. Na drancovanie tejto krajiny niet lepšej kvalifikácie,“ hovorí na archívnej Shootyho karikatúre prasa v talári študentovi, ktorý sa na prasa ešte len mení. Išlo o reakciu na to, že na čele krajiny dlho stoja ľudia s titulom JUDr.

Keď kresba v lete 2013 vyšla v denníku Sme, Slovenská advokátska komora vyjadrila pobúrenie pre „netaktné zovšeobecnenie“.

Udalosti posledných dní však ukazujú, že takéto netaktné zovšeobecnenie nikdy nebolo aktuálnejšie. V skratke: JUDr. Dobroslav Trnka robil po celý čas v kresle generálneho prokurátora poskoka mafiánovi Marianovi Kočnerovi.

Prokurátor JUDr. René Vanek sa dal nachytať Kočnerovou volavkou, za čo mal byť neskôr vydierateľný. Sudkyňa JUDr. Zuzana Maruniaková M. Kočnerovi priklepla milióny na základe pochybných zmeniek, štátna tajomníčka a sudkyňa JUDr. Monika Jankovská bola jeho „opička“. A takto by sme mohli pokračovať.

Neprehliadnite

Na tomto mieste treba uviesť, že drvivá väčšina doktorov práv, sudcov, advokátov či notárov sú čestní a spravodliví ľudia. Na štáte, ochrane práva a demokracie im záleží, no doteraz boli akosi ticho.

Z nahrávky, na ktorej mafián obžalovaný v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej čistí žalúdok bývalému generálnemu prokurátorovi, totiž jasne vyplývajú podozrenia z korupcie a manipulácie trestných konaní.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 9

Rubrika Editoriál

Tagy Dobroslav Trnka, Názory, Prasatá, prokuratúra, sudcovia, talár

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.