Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prasatá v talári dali o sebe znova vedieť

24.10.2019 | Peter Kapitán

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

24.10.2019 | chr

Už len názvom trafil autor obsah a stav súčasného stavu vládnutia na zlodejsku. Dovolil by som si s ním polemizovať o množstve dobrých a statočných Judr , ale to by sme museli prelustrovať všetkých , aby sme naozaj nikoho krivo neobvinili a to je bohužiaľ nemožné. Ale plne súhlasím s autorom ako to napísal . Napísal pravdu a na plnú hubu to vykričal do sveta.
Počkáme a uvidíme čo sa bude diať . Či to nebol len výkrik do tmy.

24.10.2019 | Roman Kanala

Rozdiel medzi zlodejskými pytulmi MUDr a JUDr spočíva v tom, že jeden znamená nenažrané prasa, kým ten druhý znamená nenažrané prasa. Lekári aspoň absolvovali štúdium, kým právnici len vychodili právnickú. Električková škola sa tomu hovorí, lebo koho nezrazí električka, určite ju ukončí. Tam chodí ľudský odpad, ako pobehlice, ktoré si skúšky vybavia priamo u skúšajúceho ústne, či veksláci a lumpi, ktorí znalosť paragrafov potrebujú k ďalšiemu kariérnemu rastu na ich zločineckej dráhe.

Pytul JUDr majú takí prominentní darebáci, ako Fico, Kali, Packa, Richter, Doktor Mečiar, či Starý Uj. Laššáková, Brňák, Cuper, Jankovská. Aj Lubyová má popri magoráte z prírodných vied aj JUDr. JUDr znamená Justičný Darebák.

Iný príklad. Slovenská advokátska komora združuje kriminálne živly.
https://blog.etrend...

Ako odvšivaviť justíciu a verejnú správu
Právny systém i personálne obsadenie inštitúcií boli devastované už od roku 1990. Riešením by mohlo byť jedno jediné opatrenie, ak by bolo dôsledne vynucované. Zákaz konfliktu záujmov.
27.04.2018
https://blog.etrend...

24.10.2019 | bohuskoknm

Kanala, 3 x +++. lepšie by som to nenapísal aj keď ide z toho hrôza.

25.10.2019 | MG151

Roman, tá charakteristika školy, ktorú spomínate, sa na SK spomínala v súvislosti s VŠE, nie s právnickou fakultou. Náhodou viem, že právnická fakulta je dosť náročná, samozrejme myslím tým tú naozajstnú, napr. na UK a nie na "vreckových" univerzitách.

25.10.2019 | HlasNaHlas

PRáVNICKá FAKULTA JE NáROčNá PRE TýCH, KTORí TAM NEMAJú ZNáMOSTI. INAK JE TO FAJN šKOLA.

25.10.2019 | HlasNaHlas

MYSLíM FAJN PRE DAREBáKOV.

24.10.2019 | Nemo79

Nechcem tu obhajovat tychto papierovych pravnikov, ktory vecsinou s pravom nemaju nic spolocne a titul si skor vybavili a na dane miesta boli dosadeny pre ine kvality,. Toto ide skor na vrub danym univerzitam, ze umoznuju takymto ludom dat titul. Ale zamienat si sudcov, pravnikov s advokatmi, alebo miesat prokuratorov dokopy s notarmi, lebo formalne su to vsetko pravnici ale relane su to dost rozdielne pozicie a casto krat aj stojace proti sebe.

24.10.2019 | Roman Kanala

Aj exekútori sú právnické remeslo. Tam sa združujú tí najhorší psychopati a zločinci.

Aj kapitán Danko je akýsi JUDr.

24.10.2019 | demo50

Denník Pravda prináša článok s názvom: Každú sviňu treba hlásiť, v ktorom občanov upozorňuje na povinnosť nahlásiť každú sviňu do centrálneho registra. Povinná registrácia má umožniť štátu získať lepší prehľad o tom, koľko ich je na Slovensku. Pravda tvrdí, že za socializmu ich na jedného obyvateľa pripadlo oveľa viac.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.