Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z babkinej garáže vyrástli na strechárske impérium. Ich expanzia sa nekončí

Každý podnikateľ vo svojich začiatkoch dúfa, že jeho biznis bude raz úspešný. Rovnako verí, že jeho podnikanie prevezme ďalšia generácia v rodine. Najmä v náročných začiatkoch sa však musí obracať a často odstaviť rodinu na vedľajšiu koľaj.

06.11.2019, 08:00 | Radovan Žuffa | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

V roku 1993, keď Eduard Kollár mladší zakladal spolu s otcom spoločnosť KJG v malej babkinej garáži v Čachticiach, sa mal jeho nástupca práve narodiť. V tom čase už mal Eduard dostatočné skúsenosti s opracovávaním plechov z predchádzajúceho zamestnania.

O dvadsaťšesť rokov neskôr sedí TREND so synom Jakubom Kollárom v bratislavskom obchodnom centre spoločnosti, ktorá z garážovej firmy vyrástla na jedného z lídrov plechárskeho trhu nielen na Slovensku.

Neprehliadnite

Mnohí sa domnievajú, že prvotný rast firmy súvisel s väčšou výstavbou na Slovensku. „Ja v tom však vidím najmä otcovu drinu,“ hovorí budúci dedič podniku, ktorého aj preto, že otec venoval väčšinu času firme, vychovávala najmä mama a starí rodičia.

Dnes otec a syn dobiehajú stratený spoločný čas pri každej možnej príležitosti, najmä na hokeji, štvorkolkách, a ak to inak nevychádza, aj na pracovných cestách. Na tie zatiaľ chodia spoločne, a hoci o všetkom, čo pristane na stole, rozhoduje otec, so synom sa radí čoraz častejšie.

„Delíme si manažment firmy, pretože si to spoľahlivé fungovanie firmy vyžaduje. Nie sme ani typ chlapov, ktorí by sa už nechceli venovať firme alebo by o ňu prestávali mať záujem,“ dodáva Jakub.

Z vojaka strojár

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy firmy, podnikanie, podnikatelia

Diskusia (0 reakcií)