Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hračka alebo pomocník? Novinky, ktoré pomôžu študentom

Hračka alebo zariadenie, s ktorým bude učenie efektívnejšie? Technológie dokážu pomôcť aj pri plnení školských povinností, podporujú kreativitu a pripravujú na budúce povolanie. Vybrali sme preto niekoľko kúskov, zväčša noviniek, ktoré sa študentom môžu v škole hodiť.

02.11.2019, 19:00 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Do školskej tašky alebo na internát – tieto „gadgety“ zlepšia školský rok aj semester. Ich spoločným menovateľom je zaujímavý pomer výkonu či výbavy a ceny, výnimočná funkcia, ktorú zariadenie ponúka, alebo aj dizajn a renomé značky.

Neprehliadnite

Mať napríklad najnovší iPhone podľa Terezy, 16-ročnej študentky bratislavskej obchodnej akadémie, niektorí školáci stále vnímajú ako „cool“ a iní ako „hlúpy folklór“.

„Nikto sa nikomu nepozerá na telefón, či bol drahý alebo lacný, uvedomujeme si, že každý je limitovaný svojimi možnosťami, a pokiaľ nemá drahý telefón, nerobí to z neho menej populárneho člena triedy. Samozrejme, keď niekto príde s novým telefónom alebo nejakou obzvlášť zaujímavou funkciou v ňom, napríklad so skenerom odtlačkov prstov v displeji, je z toho chvíľu triedna senzácia a každý si to chce vyskúšať,“ dodáva 17-ročný gymnazista Adam z Bratislavy.

Zdroj: Microsoft

Alfa a omega

Začneme smartfónom, neodmysliteľnou pomôckou väčšiny populácie. Pri správnom používaní to môže byť skvelá školská pomôcka. Je stále poruke, pripomína zadania a ich termíny, pomáha s úlohami. Cestou do školy si stačí pozrieť pár dokumentov na YouTube a história americkej občianskej vojny alebo delenie buniek môžu byť hneď pochopiteľnejšie. Nehovoriac o nekonečnom zdroji informácií, napríklad vo forme elektronických kníh. Prípadne sa už aj na mobile dá za pár minúť urobiť pekná prezentácia.

iPhone 8 verzus iPhone SEZdroj: Wikimedia

Asi mnohým ako prvý napadne iPhone. Jeho výhodou je veľmi dobre vyladený systém iOS, ktorý funguje spoľahlivo. Nie je nutné kupovať najnovšie a najdrahšie modely. Zaujímavá voľba je napríklad iPhone SE. Výbavu má prakticky totožnú s iPhonom 6S, podporuje prechod na najnovší iOS 13, fotoaparát je – až na nočné fotenie – výborný a výdrž batérie neurazí. A hlavne sa predáva približne za tri stovky.

Výborná voľba je aj iPhone 8 za päťsto eur s novším procesorom, lepšou kamerou a vodoodolným telom. Vyššia cena nemusí rodičov zruinovať. „Na mobil, ktorý mám teraz, som trochou prispela aj ja,“ hovorí Tereza. „Zariadenie, ktoré som si musel odpracovať, si aj viac vážim,“ dodáva Adam.

Niečo s Androidom

Výhodou

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Použi rozum

Tagy Použi rozum

Diskusia (0 reakcií)