Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nájomné byty po slovensky nemusia byť vtip

04.11.2019, 07:00 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

Názor | Slovák miluje mamon. Ticho závidí viedenským dôchodcom, ktorí si penziu užívajú pri kávičke na Mariahilfer Strasse. Starosti s účtami za bývanie si predsa nerobia, veď majú lepší dôchodok a regulované nájomné.

 • Tlačiť
 • 24

Rubrika

Názory

pupavova vladimira 2019 komentar

Je skutočne pravda, že máloktorý rakúsky dôchodca má také vysoké náklady, s akými sa pasuje bežný Slovák. Lenže ich hodnoty nespočívajú v našej klasike, že čo je doma, to sa počíta. Viedenčania sa vyrovnali s prežitkom vlastníctva.

Až 60 percent bytov je tam nájomných. Po vypustení detí z hniezda si rodičia hľadajú menšie bývanie, ktoré by im viac vyhovovalo. Niekedy sa z päťizbáku v centre presunú do malého bytu pri parku. A nemihnú ani brvou.

Neprehliadnite

Slovenský dôchodca sa radšej trápi vo veľkom byte, kde vychoval deti, ktoré tam už dávno nie sú. Platí veľké účty a uťahuje si opasok na jedle. Ale aspoň má veľký byt, ktorý bude môcť deťom odkázať. Čo na tom, že je ďaleko od všetkého, veď v novinách písali, že nehnuteľnosti majú veľkú hodnotu.

Medzi developermi a realitnými agentmi sa už roky

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 24

Rubrika Názory

Tagy Bratislava, nájomné bývanie. komentár, Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.