Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Priemysel 4.0 hýbe slovenskými firmami. Rozhodne o víťazoch a porazených

03.11.2019 | Radovan Žuffa

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

03.11.2019 | Roman Kanala

"Za nadpriemernou automatizáciou slovenského priemyslu stoja predovšetkým automobilky "

V skutočnosti za nadpriemernou automatizáciou priemyslu na Zlodejsku stoja predovšetkým hlúpe marketingové ficovýstrelky a bezhlavý rast minimálnej mzdy, ktorý nie je spontánne podložený trhom práce, ale vynútený vládnymi ideologickými a populistickými zásahmi.

Rast minimálnej mzdy robí automaty a roboty atraktívnejšími, ako ľudskú pracovnú silu. Automaty nepapuľujú, neštrajkujú, nehodia sa na chorú, a aby som nezabudol, nekradnú cement v robote. Dunčovia zaplačú, keď sa stanú zbytočnými.

03.11.2019 | Martinoid

AI nahradi pravnikov a ITeckarov a aj ty sa stanes zbytocny.

03.11.2019 | pinpo

lol
toto pocuvame od 50 rokov

03.11.2019 | Bjorni

zalezi od velkosti firmy.
Automobilky su 4. Maju sice svojich dodavatelov, ale tam to take 4.0 uz nieje. A cim dalej na vychod od bratislavy idete, tym je to viac navrat do socializmu. A hlavne pokial ide o firmu kde su SVK majitelia.(cest vynimkam)
V septembri som bol na strednom Slovensku vo fabrike doba zalozenia 1970.(jasne, uz iny Xty majitel)
Vsetko rovnake, akurat stare rozvadzace vykuchane, na par miestach automatizacia z neskorych 90 rokov,
som si pripadal ako keby som cestoval strojom casu.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.