Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Apple Arcade aj Google Stadia si chcú ukrojiť miliardy

Opäť sa začína špekulovať, že nové konzoly budú úplne posledné, do herného biznisu sa tlačia dvaja noví hráči s veľkými peňaženkami: Apple a Google. Znamená to, že v roku 2020 si nekúpite ďalší Xbox alebo PlayStation?

09.11.2019, 14:00 | Michal Korec

  • Tlačiť
  • 0

Asi ťažko. Ale v čase, keď Netflix a Disney+ vážne útočia na etablované TV trhy, Apple a Google skúšajú nové koncepty v hrách. Google ide cestou streamingu a pod TV nemusíte mať žiadnu škatuľku. Apple možno zachráni rodičov od hrozivých stoeurových účtov za hry na mobile, lebo predstavil herné mesačné predplatné za päť eur pre celú famíliu.

Apple Arcade búra tradičné hranie

Jesenná konferencia Applu ponúkla veľa noviniek. Popri iPhonoch 11 a očakávanej službe na streamovanie filmov a seriálov Apple TV+ sa ukazuje ďalší, možno miliardový prúd výnosov – Apple Arcade.

Neprehliadnite

Apple má masívny cash flow a šancu preniknúť do herného priemyslu. Za éry Steva Jobsa sa nehrnul do hier, lebo Jobs nemal hry v láske, o čom hovorili aj herní vývojári, napríklad John Carmack (tvorca hry Doom). Herné iniciatívy prišli neskôr. Jedna z najsilnejších herných platforiem je iOS a na trhu sú stovky miliónov zariadení s týmto systémom (iPhony, iPady, iPody Touch). Potenciál na ďalšiu monetizáciu je obrovský.

Mobilné hranie v súčasnosti 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Enjoy

Tagy Apple, Google

Diskusia (0 reakcií)