Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Daňovníkom roka sa tretíkrát stal Volkswagen Slovakia

06.11.2019, 09:30 | Katarína Hoppe

Dane a odvody presahujúce sto miliónov eur odviedli vlani do štátnej kasy štyri spoločnosti, čo je oproti predminulému roku pokles o dva subjekty.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

TREND TOP 2019

Na čele rebríčka je už tretí rok po sebe Volkswagen Slovakia, ktorý sa v roku 2018 vyšplhal v tomto ukazovateli nad tristo miliónov eur. V medziročnom porovnaní poskytol nemecký investor štátu takmer o 55 miliónov eur viac.

Dvesto miliónov eur prekročila spoločnosť U. S. Steel. Pokiaľ ide o absolútny medziročný prírastok v daňovej a odvodovej oblasti, prvú priečku obsadila bratislavská automobilka, no na druhom mieste skončili košickí oceliari, čím sa stali skokanom roka. Tretie v rebríčku sú Železnice SR tesne pred nemeckým Schaefflerom Slovensko. Viac ako 50 miliónov eur zaplatilo vlani štátu a poisťovniam osemnásť podnikateľských subjektov.

TREND spolu s poradenskou spoločnosťou BMB Partners a Finstatom zverejňujú tretíkrát rebríček 50 najväčších platiteľov daní a odvodov na Slovensku. Údaje okrem klasickej firemnej dane zohľadňujú aj daň z príjmov zo závislej činnosti a odvody z miezd do poisťovní.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP 2019

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.