Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Investorom roka je Chemosvit Folie

06.11.2019, 09:30 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Najväčšia dcéra chemickej skupiny Chemosvit – Chemosvit Folie – získala tento rok titul Investor roka nielen pre svoje nedávne zásadné investície.

 • Tlačiť
 • 0

Za posledné tri roky vložil podnik do potlače obalových fólií na potraviny a hygienické potreby 15 miliónov eur. Ich produkciu nielen rozšíril, ale nasadil do nej oveľa efektívnejšie a ekologickejšie technológie. O úspechu spoločnosti v hlasovaní čitateľov TRENDU a uznávaných manažérov asi rozhodol aj príbeh celej materskej skupiny. Tá sa okrem obalových fólií doteraz venuje výrobe elektrotechnických fólií či syntetických vlákien na textil.

V rukách ponovembrových vlastníkov

Bratislavský Slovnaft, púchovský Matador či chemička Duslo Šaľa majú už dávno iných vlastníkov než manažérov a zamestnancov z čias ponovembrovej privatizácie. Tí ich predali silnejším zahraničným firmám či domácim investičným skupinám. Iné domáce veľkofabriky medzitým krachli. Chemosvit predstavuje poslednú veľkú baštu zamestnaneckej privatizácie. Je najväčšou domácou priemyselnou skupinou, ktorá zostala v rukách manažérov a zamestnancov z čias socializmu. Chemosvit dáva prácu 2 300 ľuďom a dosahuje tržby 220 miliónov eur. Polovicu zabezpečuje tohtoročný Investor roka Chemosvit Folie.

Široký mix vylepšení

V posledných rokoch zabojoval podnik o európsky trh obalov hlavne tým, že modernizoval rezanie fólií štyrmi novými strojmi. Kúpil aj po jednom novom stroji do výroby hĺbkotlače a flexotlače. Firma premiérovo rozbehla nový potlačový program a disponuje prvým ofsetovým tlačovým strojom.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Investor roka 2019

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.