Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Istota v rozbúrených časoch

06.11.2019, 09:30

Žijeme v rýchlej dobe. Nemecký ekonóm a zároveň šéf Svetového ekonomického fóra Klaus Schwab razí ideu, že prežívame ďalšiu, v poradí už štvrtú priemyselnú revolúciu. Jeho teória sa postupne zakorenila a v posledných rokoch sa nielen medzi ekonómami, ale aj sociológmi, politikmi či odborármi čoraz častejšie hovorí o priemysle, obchode či službách s dodatkom 4.0.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

TREND TOP 2019

skrivanek tomas komentar

Spoločné črty revolúcie 4.0 sú flexibilita, robotizácia a permanentná zmena. Každá radikálna zmena je pritom bolestivá, ničí celé odvetvia, na druhej strane umožňuje vznik nových, rozvracia mocenskú mapu sveta. Sami vidíme, čo sa deje na politickej scéne, kde nad ideológiami čoraz viac víťazí marketing a priestor po tradičných stranách zakotvených na pravej či ľavej strane spektra čoraz hlasnejšie obsadzujú noví šíbri.

V rýchlo sa meniacich časoch si všetci o to viac vážime istoty, dôveryhodnosť a otvorenosť. To všetko napĺňa týždenník TREND, ktorý už 22 rokov oceňuje slovenské podnikateľské i manažérske špičky. Metodika ocenení firiem, bánk a poisťovní, ktoré prispievajú ku kultivácii podnikateľskej scény, je transparentná. Nik si nás nemôže kúpiť, aby dostal nášho „podnikateľského Oscara“. Myslíme si, že oceňovať firmy a vyzdvihovať úspešných manažérov a investorov je dôležité. Práve od lídrov biznisu vychádzajú inovácie, vďaka ktorým má šancu modernizovať sa aj štát.

Prežívame v poradí už štvrtú priemyselnú revolúciu 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP 2019

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.