Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Manažérkou roka je Lucia Pašková

10.11.2019, 19:00 | © 2019 News and Media Holding

Už roky spája svet biznisu, akademickú pôdu aj neziskový sektor, aby sa navzájom podporovali a vytvárali trvalo udržateľné prostredie. Jej dlhoročná snaha, ale najmä výsledky neostali bez povšimnutia.

 • Tlačiť
 • 0

Čitatelia TRENDU, hlasujúci na etrend.sk a osobnosti ekonomiky zvolili Luciu Paškovú – CEO spoločnosti Curaden Slovakia, ktorá sa zaoberá predajom produktov ústnej hygieny – za Manažérku roka 2019.

Cez vzdelávanie k tržbám

S podnikaním začala pred štrnástimi rokmi, keď s obchodnými partnermi stomatologóm Pavlom Andelom a Uelim Breitschmidom zo švajčiarskej rodinnej firmy Curaden založili jej pobočku na Slovensku.

V pozadí stál zámer spustiť edukatívny projekt, ktorého cieľom malo byť zvýšenie povedomia Slovákov o ústnej hygiene. Mama L. Paškovej je totiž ortodontistka, pričom ona sama vyštudovala anglický a nemecký jazyk na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave.

Zdroj: Maňo Štrauch

Vzdelávanie jej bolo preto vždy blízke a dodnes v tejto oblasti pôsobí ako mentorka v rôznych organizáciách vrátane Nexterie.

Curaden Slovakia je aktívny aj v ekoprojektoch 

Vzdelávanie sa nepriamo stalo aj jedným z generátorov tržieb firmy Curaden. Predaj zubných kefiek Curaprox, ktorý najprv rozbehli cez ambulancie, lekárne a neskôr cez vlastné stánky, podporili masívnou sériou školení študentov stomatológie, ktorí potom navštevovali materské či základné školy a učili deti, ako si čistiť zuby.

Investícia sa začala vracať, keď 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Manažér roka 2019

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.