Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Populizmus zničí slovenskú ekonomiku

11.11.2019, 05:00 | © 2019 News and Media Holding

Druhého septembra 2016 za nejasných okolností zmizol Michael Mullingan, výkonný riaditeľ najväčšej americkej banky. Dojedol svoju večeru, vyšiel von a odvtedy ho nikto nevidel. O mesiac sa rovnako záhadným spôsobom stratil výkonný riaditeľ železničnej spoločnosti Owen Kellog. V lete 2017 sa k zmiznutým podnikateľom pridal ropný magnát Ellis Wyatt. Nevysvetliteľné straty amerických podnikateľov sa začali.

 • Tlačiť
 • 9

Rubrika

Editoriál

Tagy

populizmus

Nešlo však o únosy ani vydieranie. Išlo o dobrovoľné rozhodnutie opustiť krajinu. Podnikatelia sa postavili proti vláde a arogancii jej moci. Tá sa totiž pod ťarchou rastúcich sociálnych požiadaviek rozhodla čoraz viac zasahovať do ich biznisu. Nielenže si z firiem spravila dojnú kravu, ale neustálymi novými zákonmi a nariadeniami ničila samotné podnikanie.

Naopak, korupcia a klientelizmus prekvitali. Darilo sa parazitom, ktorí lipli na štátnych zákazkách a zákonoch tvorených v ich prospech. Snaha brať tým, ktorí majú, a dávať tým, ktorí potrebujú, zabíjala akúkoľvek ekonomickú racionalitu. To bol bod, keď sa podnikatelia rozhodli rezignovať a zmizli.

Neprehliadnite

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 9

Rubrika Editoriál

Tagy populizmus

Súvisiace články

Veľký ekonomický experiment Roberta Fica

Veľký ekonomický experiment Roberta Fica

Ekonómia nie je jadrová fyzika. Je komplikovanejšia. Kým vo fyzike dokážu vedci robiť experimenty izolovaním kritických parametrov, v ekonómii sa iba domnievajú, ktorý parameter má aký výsledný efekt. 21

Štyri tváre a jedna skazená duša Smeru

Veľký ekonomický experiment Roberta Fica

Kvalitné fakulty sú aj na Slovensku. Nájsť ich je však problém

Kaliňák tají, či platí hasičom nájomné. Ako minister im dal milióny

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.