Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prerazili s bezplatným titulom, vyšplhali sa až na Firmu roka

06.11.2019, 09:30 | Ivan Haluza | Marián Biel | Tomáš Nejedlý | Vladimíra Orgoňová | © 2019 News and Media Holding

V poradí už 22. hodnotenie Firma roka je opäť raz niečím výnimočné. Ešte nikdy sa nestalo, že by sa v prvej desiatke umiestnilo až sedem firiem s prevažujúcim slovenským kapitálom. Okrem tradičných zástupcov z oblasti informačných technológií si medzi najúspešnejšími našli miesto aj potravinárske firmy, obchodníci, hutníci a spoločnosti z automobilovej brandže. Firiem, ktorých produkcia končí namontovaná v autách, je dosť aj na ďalších miestach rebríčka. Naďalej odzrkadľujú význam automobilovej výroby v slovenskom priemysle.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

TREND TOP 2019

Celkovo najlepšia desiatka rebríčka ukazuje pomerne reprezentatívny obraz domácej firemnej scény. Sú tu veľkí aj menší hráči, ktorí zdravo rastú, vlastníkom prinášajú slušné zisky a držia solídnu finančnú štruktúru aktív.

Zlatá herná horúčka

Sen tvoriť hry si Šimon Šicko a trojica spolutvorcov začali plniť v roku 2007. Trvalo presne desať rokov a spoločnosť Pixel Federation sa po splnení tvrdých kritérií mohla prvýkrát uchádzať o titul Firma roka. Jedným z kritérií boli ročné tržby nad 20 miliónov eur. O rok neskôr sa im podarilo tržby zvýšiť na 33,8 milióna eur, čo je medziročný nárast o pätinu. A keď produkty slovenskej firmy používa globálne 80 miliónov ľudí a jej celkový majetok sa za rok zvýši o viac ako 65 percent, tak nie div, že sa spoločnosť Pixel Federation stala tento rok premiérovo Firmou roka. Ale nejde len o čísla, skôr o vytrvalosť a kreativitu.

Herný biznis začiatku 21. storočia je ako zlatá horúčka v Amerike koncom 19. storočia. Nástroje na hľadanie úspechu – či už vtedajšie krompáče, alebo dnešné počítače – sú dostupné pre každého. Niekomu iste pomohlo aj šťastie. V oboch prípadoch je však dôležité odhodlanie nebáť sa skúšať hľadať na inom mieste, ak to prvé nebolo plné zlatých nugátov. V prípade firmy Pixel Federation aj nedbať na malé úspechy v začiatkoch. Spoločnosť sa nebála skúšať nové žánre či grafické stvárnenie, ale aj platformy, na ktoré svoje hry umiestňovala. Následne aj systém monetizácie. Prerazili s bezplatným titulom TrainStation, ktorý získal popularitu hlavne tým, že sa dal hrať v internetovom prehliadači bez nutnosti niečo inštalovať. Majú na konte aj Colab, logickú hru pre virtuálnu realitu, a tento rok portfólio rozšírili o dvojicu titulov pre mobily ako TrainStation 2 a AFK Cats.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP 2019

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.