Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šikovných tu asi nechceme

06.11.2019, 09:30 | Tomáš Nejedlý | © 2019 News and Media Holding

Ak chcete študovať na univerzite v Spojených štátoch, pri výbere vhodnej školy vám pomôžu desiatky rôznych rebríčkov. Vysokú školu si môžete vybrať podľa viacerých kritérií – výšky školného, kvality vedcov a pedagógov, s ktorými sa budete stretávať, či možností zahraničných študijných pobytov.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Názory

Tomas Nejedly komentar 2018

Zdroj: Maňo Štrauch

Ak však chcete študovať na vysokej škole na Slovensku, musíte sa na dlhé hodiny pohrúžiť do vlastného vedeckého výskumu, aby ste dokázali zohľadniť za a proti vybraných škôl, ktoré vám majú zabezpečiť budúcnosť.

Žiadne objektívne informácie, ktoré by porovnávali slovenské univerzity medzi sebou, totiž nie sú verejne dostupné. Vysokoškolská infraštruktúra v krajine pritom od vzniku samostatnej republiky pozoruhodne napučala – viac ako stovka fakúlt ponúka vyše tisíc rôznych študijných programov, a to len pre potenciálnych bakalárov. Ďalšie tri tisícky programov existujú pre vyššie vzdelávacie stupne.

Ak by ste sa napríklad chceli živiť ako učiteľ (prepáčte mi za nemiestne žartovanie), môžete si vybrať z ponuky vyše dvadsiatich rôznych fakúlt po celom Slovensku, ktoré sľubujú, že vás na toto povolanie adekvátne pripravia. Ako si však správne vybrať, keď nechcete venovať tri týždne len návštevám dní otvorených dverí, prípadne sa spoľahnúť na odporúčania jednotlivcov?

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Názory

Tagy školstvo, vysoké školy, vzdelávanie

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.