Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Bratislave je v novostavbách voľných len 1 732 bytov

06.11.2019, 09:30

Reality Ku koncu septembra 2019 v Bratislave bolo len 1732 voľných bytov v novostavbách, konštatujú analytici z Bencont Investments.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

Oproti predchádzajúcemu kvartálu zaznamenali prepad ponuky o 10,26 percenta, zatiaľ čo medziročný prepad bol vo výške 45,6 percenta. Priemerná cena voľných bytov ku koncu septembra dosiahla nový rekord 3 095 eur/meter štvorcový s DPH. Rast cien pokračoval aj v 3. štvrťroku a dosiahol 12,3 percenta medziročne. Spôsobilo ho zvyšovanie cien v existujúcich projektoch, no výrazný podiel na ňom má skutočnosť, že sa z ponuky vytráca stredný segment bývania, ktorý zastupujú veľké projekty.

Euro je pasca, tvrdí guvernér maďarskej centrálnej banky

Euro je pasca a členom eurozóny by malo byť umožnené, aby v nadchádzajúcich desaťročiach prestali používať jednotnú menu. Uviedol to guvernér maďarskej centrálnej banky György Matolcsy v článku pre Financial Times. Pripomína, že takmer žiadna z podmienok zavedenia eura nebola splnená. Aj po dvoch desaťročiach totiž stále chýba väčšina potrebných pilierov úspešnej globálnej meny.

Zdroj: TASR

Antibyrokratický zákon zruší osem potvrdení

V rámci tretej novely zákona proti byrokracii plánuje úrad vicepremiéra Rašiho zrušiť predkladanie ôsmich výpisov a potvrdení – kópiu rodného, sobášneho a úmrtného listu, potvrdenie o pobyte, potvrdenie o pridelení IČO, potvrdenie, že hospodársky subjekt nie je v reštrukturalizácii, v konkurze, v likvidácii a nie je na naň vyhlásený konkurz, potvrdenie o neporušení zákazu nelegálneho zamestnávania a výpis z centrálneho registra hospodárskych zvierat, tzv. registra fariem. „Občania na Slovensku za rok predložia úradom 1,5 milióna kópií rodných listov, 112-tisíc kópií sobášnych listov, 87 400 kópií úmrtných listov a podnikatelia 40-tisíc potvrdení, že hospodársky subjekt nie je v reštrukturalizácii, konkurze ani v likvidácii. Početnosť týchto výpisov a častá frekvencia ich vyžadovania zo strany úradov bola dôvodom, pre ktorý sme ich zaradili do ďalšej novely zákona,“ priblížil podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.