Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vinárska rodina, ktorá ovplyvnila spisovateľov aj prezidentov

12.11.2019, 06:00 | Jarmila Horváthová | © 2019 News and Media Holding

Získať zlatú medailu na londýnskej Decanter World Wine Awards, ktorá patrí k najväčším a najvplyvnejším súťažiam sveta, sa podarí každoročne len niekoľkým desiatkam vinárstiev sveta.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Tagy

vinárstvo

Ale získať ešte cennejší kov, platinovú medailu, to sa podarí len najlepším z najlepších. Jedným z producentov, ktorý sa tým môže popýšiť, je talianske vinárstvo Mazzei. Jeho dve vína tento rok experti ocenili 97 bodmi zo 100, a tak si Castello Fonterutoli Chianti Classico Gran Selezione 2016 a Ser Lapo Chianti Classico Riserva Privata 2016 odniesli z Londýna „platinu“.

Neprehliadnite

Vína z tohto vinárstva bude možné začiatkom novembra ochutnať aj na Slovensku (7. 11. v Bratislave v reštaurácii Selaví, a 8. až 9. 11. vo Vysokých Tatrách v hoteli Lomnica) a príde ich prezentovať riaditeľ a spolumajiteľ vinárstva markíz Francesco Mazzei.

Ocitli sa v Dekamerone aj vo Virgínii

Ale nielen vína, ktoré vinárstvo Mazzei produkuje, sú výnimočné. To isté sa dá povedať o 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy vinárstvo

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.