Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozor na zmluvy. Franchising môže byť tvrdý biznis

14.11.2019 | Zuzana Kullová

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

14.11.2019 | proof

Ked sa chces narobit ako mulica ,minut svoje uspory a nic nezarobit, je frenciza idealny sposob ako to dosiahnut :)

15.11.2019 | ataman

Navrhujem TREND-u napisat clanok o konkretnom franchisistovi, o skusenostiach a zakutiach podnikania, zaciatkoch podnikania..

15.11.2019 | ivko07

"... hlavná myšlienka franschisingového podnikania, na ktorom majú finančne získať obaja – franchisor, teda majiteľ licencie, a franchisista ako záujemca o licenciu..."
Takéto podnikanie je ako byť rušňovodič:
- ťaháte veľký vlak, ale ten vlak nie je váš
- idete po koľajniciach a nemôžete odbočiť ani doprava ani dolava
- výhybky vám prehadzuje franchisor, teda majiteľ licencie
- finančne získava hlavne franchisor, teda majiteľ licencie
- franchisor, teda majiteľ licencie určuje aj to, koľko a ako musíte investovať (napr. do vašej prevádzky), bez ohladu na to, či ste na to vôbec zarobili
V podstate teda nie ste žiaden podnikateľ, ale zamestnanec na vlastnú živnosť, a ešte do toho musíte vložiť aj vlastné financie, a nemáte žiadnu istotu návratnosti.
Určite sú franchisy kde sa dá slušne zarobiť, ale nenazýval by som to podnikaním...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.