Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kto trochu vynikne, toho sekneme a zrazíme

Udalosti 17. novembra 1989 ho zastihli na ceste vlakom z Rakúska, kde v televíznej diskusii opisoval, čo sa vo vtedajšom Československu deje a čo môže nasledovať. O pár mesiacov sa pôvodne bankový úradník stal ministrom financií a vicepremiérom. O niečo neskôr spoluzakladal stranu ODS, bol predsedom českej vlády aj prezidentom. TREND prináša časť rozhovoru s Václavom Klausom. Celý si ho prečítate v špeciálnom vydaní časopisu TREND PRIME.

13.11.2019, 09:50

  • Tlačiť
  • 0

Je rok 2019, ekonomika solídne rastie, nie sme pod tlakom krízy, ľudia sa majú dobre, neboja sa míňať. Napriek tomu nie sú s tridsiatimi rokmi slobody spokojní. Kam sa stratilo porovolučné nadšenie?

Rast českej ekonomiky je absolútne zrejmý. Medzi rokmi 1992 a 2018 bol v priemere 2,6 percenta. Nie je to Čína so šiestimi percentami, ale ani Taliansko s nulovým rastom. Jeden významný americký ekonóm mi hovoril, že USA mali za sto rokov priemerné tempo rastu 1,6 percenta. To vyrobilo tamojšie bohatstvo. Keď my máme za 27 rokov priemer 2,6 percenta, je jasné, že krajina neuveriteľne zbohatla. Ľudia to však berú ako samozrejmosť, ako niečo, na čo majú do určitej miery nárok. Tak by to malo byť. Okamžite však hľadajú ďalšie veci na kritiku.

Je to nadšenie utlmené kritikou?

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Téma

Diskusia (0 reakcií)