Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Moderné riešenia v stavebníctve kombinujú klasiku s novými materiálmi

20.11.2019 | Vladimíra Púpavová

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

14.11.2019 | OFNTB

V článku akosi zabudli napísať, že turbíny na Strata tower sa takmer od otvorenia nepoužívajú (niekde píšu, že kvôli vibráciám a hluku, niekde, že ich prevádzka stojí viac ako hodnota ktorú vyprodujú). Chváliť sa teda takýmto "prúserom" je prinajlepšom tragikomické. Veľmi zle vybraný príklad ekologického riešenia.

20.11.2019 | Jaroslav Raztocny

kedze sa venujem energetickym temam, tak mi to neuslo uz ked Strata tower postavili
musim potvrdit, ze bud:
- autor clanku opat nerozumie tomu o com pise a potvrdzuje sa tak tragikomedia smerovania zurnalistiky = kvantita pre konzum
- uvedena architektka zavadza, co je tragikomedia toho, ako za kazdu cenu urobit z h.vna bic a nazvat to architekturou a este k tomu aj klamat
- architektka sice pise v pritomnom case, potom vsak to platilo pre rozhovor z 2010, avsak vtedy este nepracovala pre tu spolocnost (google)
takze, jednym slovom - zavadzate
skor asi nevedome, co je este horsie.
btw, Strata tower do google a najdete to vsetko k tym turbinam

vratane:
Voted ‘Britain’s ugliest new building‘ by readers of Building Design magazine (and thus the holder of the 2010 Carbuncle Cup),

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.