Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nenechajme si slobodu premrhať balíčkami a nevšímavosťou

18.11.2019, 06:00 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Prieskumy, ktoré porovnávajú, ako sa žilo za socializmu a ako sa žije v demokracii, sú možno zaujímavé, ale chýba im zmysel. Nikto by nemal chcieť žiť v systéme, kde niekoho väznia za iný politický postoj či náboženstvo alebo môže cestovať iba tam, kam ho pustí vládnuca elita. To, že porovnania s dnešným príliš drahým bývaním či príliš okázalou mafiou vôbec vznikajú, je aj preto, že slobodu Slovensko, respektíve jeho ponovembrové elity nevyužili v takej miere, ako naozaj mohli.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Editoriál

Ivan Haluza, 2017, komentár

Nové šance pre krajinu sa po revolúcii veselo zneužívali. Čím viac peňazí a majetku sa prelialo do rúk špekulantov prisatých na politikov cez podhodnotené privatizácie z deväťdesiatych rokov alebo verejné zákazky a eurofondové výzvy v novodobejších časoch, o to menšie príjmy i slabšie verejné služby dnes majú bežní ľudia.

Rovnako škodlivé ako zneužívanie šancí je aj to, ak sa príležitosti premrhajú. Veď čo iné sa dá povedať o vládnych politikách moderného Slovenska okrem tej, s ktorou prišla najmä prvá Dzurindova vláda. Iba tá ozajstnými reformami dostala krajinu skokovo dopredu. Do Európskej únie i NATO. I keď aj Dzurindova garnitúra to napokon dotiahla až ku kauze Gorila. Inak sa pod 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Editoriál

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.