Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Otec riadi firmu na východe, syn na západe

Vo vzduchu prenikavo rozvoniava čerstvá mäta, vôňa sa šíri nielen po výrobných halách, ale aj vo dvore a v celom areáli. „Práve dnes sa reže mäta na výrobu bylinného čaju,“ hovorí Martin Valigurský, majiteľ firmy Fytopharma, ktorá sa zaoberá spracovaním a výrobou čajov a produktov z liečivých bylín. Výroba sa nachádza v areáli so staršími budovami. Vchod do objektu je však kompletne vynovený a vstupnú halu zdobia vitríny so škatuľkami od čajov.

17.11.2019, 19:00 | Martin Šuba | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 2

M. Valigurský spomína, že otec Ján ho nemusel presviedčať alebo tlačiť, aby prevzal vedenie firmy. Prišlo to prirodzene. Keď videl, že otec nestíha riadiť spoločnosť v Novej Ľubovni na východe Slovenska a zároveň druhú na jeho opačnom konci v Malackách, rozhodol sa mu pomôcť. Na obidvoch stranách republiky žije jeho rodina, a tak sa cíti doma v Ľubovni aj v Malackách.

Pridala sa celá rodina

Zo začiatku robil obchodného zástupcu a chodil lekárňam ponúkať produkty Fytopharmy. Neskôr, v roku 2012 prevzal celú firmu a otec sa mohol plne sústrediť na chod ľubovnianskej spoločnosti Calendula (v preklade nechtík lekársky – pozn. TREND). Ako napovedá jej názov, firma sa takisto venuje spracovaniu liečivých rastlín, z ktorých vyrába extrakty, silice, ale aj hotové produkty, ako sú výživové doplnky alebo kozmetické prípravky.

Neprehliadnite

Martinova manželka Janka vstúpila do firmy v roku 2008, teda ešte skôr ako Martin a po čase prevzala ekonomické oddelenie firmy, ktoré dodnes riadi.

Do rodinného biznisu sa časom zapojili aj dve dcéry

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Rubrika Podnikanie

Súvisiace články

Z babkinej garáže vyrástli na strechárske impérium. Ich expanzia sa nekončí

Z babkinej garáže vyrástli na strechárske impérium. Ich expanzia sa nekončí

Po štvrťstoročí fungovania stojí jeden z najväčších výrobcov strešných a plechových systémov s miliónovými tržbami pred ďalšou expanziou a výmenou generácií

Šéf slovenskej Mensy: Inteligentný človek vás môže rýchlo uraziť

Auto, ktoré prekvapilo všetkých

V najbohatšej zemi sveta je bohatstvom zima

Socializmus bol ekonomickou katastrofou