Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V najbohatšej zemi sveta je bohatstvom zima

16.11.2019, 10:00 | Luboš Palata

Názor | Katar, Dauha. Je november a tu je tridsaťpäť v tieni a i voda v mori má vyše tridsať. „Je to jediná krajina sveta, kde som videl, že ľudia kupujú ochladzovanie vody v bazénoch,“ hovoril mi kamarát Roman, ktorý tu niekoľko rokov žil.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika

Názory

Tagy

Názory

Palata Lubos

Veľmi som mu neveril, ale už mu to verím. Skočil som si počas voľnej hodiny na hotelovú pláž k moru, ale voda v ňom ma ani trochu neosviežila. Pod tridsiatku neklesali teploty ani v noci a to sa aj pre miestnych začala jeseň, keď sú teploty aspoň trochu znesiteľné.

Keď sa miestnym šejkom podarilo kúpiť si aj usporiadanie majstrovstiev sveta vo futbale, museli sľúbiť, že štadióny budú klimatizované, a aj tak sa majstrovstvo muselo posunúť až na prelom novembra a decembra. Dobrou správou je, že tie štadióny skutočne klimatizované sú a že to napodiv aj funguje. Len pri tom človeku napadne, že keď teraz bojujeme proti globálnemu otepľovaniu, koľko CO2 sa za takýto klimatizovaný zápas vo futbale asi vyprodukuje.

No globálne otepľovanie tu v Katare, najbohatšej krajine sveta, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika Názory

Tagy Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.