Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako dostal mobil vrahov Kuciaka a čo všetko o nás vie štát

25.11.2019 | Peter Kapitán

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

21.11.2019 | Michal Rybárik

Kvalitny clanok, autor si zasluzi pochvalu.

22.11.2019 | Roman Kanala

Tento chlapík nie je pri jeho prvotine. Píše výborne.

22.11.2019 | PeterKN

Super článok.

25.11.2019 | martin33

V Cechach sa stale da kupit a prevadzkovat SIM bez toho, aby po vas niekto chcel obciansky. Na jednej strane to vyvolava dojem sukromia, ale lokalizacia a ostatne veci v clanku uvedene (ako to, ze kde sa mobil nachadza v noci, urcuje bydlisko jeho majitela) funguju aj s takymito "anonymnymi" kartami.

25.11.2019 | bluehen

Takto sa mobili stopovali niekedy v 1995 ak nie skor - to si ozaj je tazke predstavit iq zlodeja+objednavatela ze pri planovani takejto vrazdy sa budu s mobilom (hoci anonymnym) spacirovat kade tade

25.11.2019 | Truhlik999

Uroven tychto primitivnych vrahov priblizne zodpoveda urovni primitivna - objednavatela.
Tupost, tupost v najcistejsej podobe.
A takito ludia vladnu tomuto statu.
Hanba.

25.11.2019 | Dušan Rajninec

Naozaj sú to id***i , ale čo dodať , idi*** si najal idio***.
Ani anonýmne SIM im nepomôžu. V takej Veľke Mači je údajne oficiálne 26 kamier! A v 10 km okolí je na domoch minimálne 200 kamier. Stačí si nakresliť pohyb SIM karty, a preštudovať TV záznamy a je iba otázka času keď ich dokonca aj poznajú podľa fotky ...A potom nie je naozaj problém sledovať pohyb auta až do garáže !
Dnes keď ťa sledovačka zameria bude sa s tebou hrať ako s mačiatkom !
V takomto prípade majú k dispozícii aj satelitné záznamy od CIA.
No čo človek mdlého rozumu l , je je pacient istého ústavu v pezinku !

26.11.2019 | FeroImrecze

Dá sa sledovať aj SIM ktorá nie je strcena v mobile ? Napr. v Číne sa dá kúpiť SIM karta pre celú EU za cca 30 eur v automate za cash. Žiadna registrácia kupujúceho. A to je vraj Čína neslobodna krajina.

26.11.2019 | MartinZ

Jasné.. Ten automat má buď zabudovanú kameru alebo sa v okolí nachádza kamera. Prípadne máte vo vrecku vlastný mobil, ktorého poloha je zhodná s polohou automatu.. :-)

26.11.2019 | Truhlik999

ono bez mobilu ti ta neregistrovana karta velmi nepomoze, tazko sa z nej telefonuje. :-)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.