Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Budapešť chce byť letiskom pre východoeurópske kargo

Koncom novembra otvárajú v susedstve terminálu 2A a jednej z dvoch dráh na Medzinárodnom letisku Franza Liszta v Budapešti prvú časť nového Cargo City. Na 20-tisíc štvorcových metroch postavili špecializovaný terminál na vybavovanie leteckého nákladu. V januári 2020 bude v plnej prevádzke a v tom istom roku pribudne na 10-tisíc štvorcových metroch ďalší objekt.

23.11.2019, 09:00 | Ján Blažej

  • Tlačiť
  • 0

Všetko nonstop, kompletne, na jednom mieste. Budú sa tam preberať zásielky z nákladných áut, prejdú colnou kontrolou, roztriedia ich podľa aerolínií a destinácií, naložia ich na palety či do kontajnerov, v určený čas ich privezú k nákladným lietadlám a naložia na palubu. Iný náklad odvezú ďalej – na stojiská liniek pre cestujúcich, ktoré vozia menšie kusové zásielky v podpalubí.

Neprehliadnite

Náklad smeruje, samozrejme, aj opačným smerom. Z lietadiel do terminálu a po vytriedení ho odvezú po zemi k adresátom, prípadne počká v sklade. Osobitné chladiarenské priestory sú pripravené na tovar, ktorý sa rýchlo kazí. Je tam chránené miesto na horľaviny, žieraviny, jedovaté látky, lieky či suroviny na ich výrobu a sú tam aj trezory na drahé zásielky.

Štvrť miliónový terminál

V termináli sú kancelárie špeditérov, logistických firiem, colnica, parkoviská s rampami pre nákladniaky. Tristo metrov odtiaľ je stojisko, na ktorom môžu súčasne obsluhovať dve zaparkované nákladné lietadlá veľkosti jumbo jetu Boeing 747. Z  iných miest Budapešti sa do Cargo City presťahujú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Logistika a transport

Tagy Budapešť, Cargo, letisko, logistika

Diskusia (0 reakcií)