Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico sa preriekol a vyzradil plán po voľbách

20.11.2019 | Eva Mihočková

Diskusia (19 reakcií) Pravidlá diskusie

21.11.2019 | zajo-

Zaslúži si hýčkanie, maznanie a opateru:

https://www.faceboo...21.11.2019 | Niless

V Smere je iny problem. Pele podla mna zachranil dost velke % preferencii a jeho vplyv bude len rast, naopak vplyv Fica bude uz len padat. Ja by som nevylucil ani moznost ze Fico sa stiahne a bude sedou eminenciou Smeru alebo cestny preceda s vplyvom v pozadi a tichy akcionar Smeru, nieco ako Kalinak teraz, tiez o nom nepocut.
Toto uz nebude len o Ficovi, v Smere ak sa chcu zachranit potrebuju vysledok ak sa prekaze ze ich taha ku dnu tak pude.

21.11.2019 | alf1

pelle sa ale zaprisahava, ze on je akesi povstalecke dieta z povstaleckeho kraja a so svojim krajanom do vlady nikdy, ale skutocne nikdy - nepojde. a ake mu je to svate. to ale zabudol dolozit.
ako kedysi jeden pobirmovany opilec. ktoremu bolo tiez svate - co svate, najsvatejsie, nevladnut s meciarom.
a vladol. :-)))

21.11.2019 | alf1

ved - komunisticka a fasisticka ideologia je rovnaka, na tej istej urovni. priamo z pohladu zakona, vlastne z dvoch. svoji k svojim.
komicke je cosi ine.
komunisti nadavaju do fasistov dorastencom, ktori nikdy neboli v zlocineckej nsdap. na rozdiel od nich, ktori boli v zlocineckej k§c. :-)))

21.11.2019 | nicco

Tu nejde o ziadne ideologie. Ideolog bol Hitler, Marx alebo Stalin. Tu ide len a len o moc a peniaze. Zlepenec stmeleny peniazmi a mocou je tvrdy ako zula. Vid vsetky koalicie HZDS, SNS, Smeru,..

21.11.2019 | alf1

ak sa spajaju komunisti s fasistami, nejde o ziadne ideologie? no a samozrejme, ze ide o moc a peniaze, ako vzdy. to aj stalinovi a hitlerovi. a moze niekto tvrdit, ze ani im neslo o ziadne ideologie? ved je to priam podstata ich existencie. ak by ich nedristali, kvoli comu by ich ludia volili - lebo priznaju, ze su tam vylucne kvoli moci a prachom? akysi "socialny stat tretej cesty" nie je ideologia, lavicova? a co teda, nabozenstvo? vlastne ano, aj to. viera. v svetlejsie zajtrajsky. ci 77 panien v nebi.

21.11.2019 | Brano L.

Ladislav Mňačko: Ako chutí moc

21.11.2019 | @@@

ja som zvedavy že ked volby nakoniec skončia takto že smer z kotlebou do spoločnej vlady nepôjde ospravedlnia sa všetky media že tieto klamstva hoaxi a manipulačne članky širili ???? ....alebo tam sa to už zabudne ved novinar može pisať čo len chce len iny na svoj nazor nemaju pravo :D :D :D

21.11.2019 | alf1

no je to presne tak, v socialnom state tretej cesty nemas ziadne pravo vyslovit svoj nazor. a uz vobec nie verejne. a hovorit ci pisat si co chces, dokonca za cudzie peniaze, na jeho serveri.

tak preto to tu denne predvadzas od rana do vecera? lebo ti to nikto neumoznuje? :-)))))))))

a suhlasim s pravom na odpoved. dokonca s povinnostou odpovedat. ale aj naopak - nasimi zamestnancami na statnom zaopatreni, ktorych cez dane luxusne platime.
treba uzakonit povinnost odpovedat!

21.11.2019 | @@@

rozdiel je mať nazor a rozdiel je ho ustavične propagovať bez nejakych važnych podkladov ako v tomto pripade to robia media ....toto je čisto len propaganda nič viac ....propaganda za učelom poškodiť a zdiskreditovať tak smer ako aj ľsns .... novinar by mal byť nestrany ...no mal by byť ale ako sa ukazuje od toho maju všetci novinari daleko ....tak potom nech nie su prekvapeny ake privlastky im davvaju ludia lebo za tie si možu nakoniec sami

22.11.2019 | alf1

to iste moze predsa tvrdit kotleba o tebe. ze v mediach ustavicne propagujes komunisticky pohlad na svet. teda prinajmensom dovtedy, kym sa zase nespojite - hnedi s cervenymi, ideologia je to rovnaka. a uz dnes spolu hlasujete za rovnake hodnoty pri zakonoch.
a ak si ja zalozim noviny, mozem byt aky chcem, robim to za svoje peniaze. a je na tebe ako citatelovi, ci ma budes alebo nebudes citat a kupovat. novinarov volia ludia DENNE. tym, ze ich kupuju. ak to robia zle, sami skrachuju. preco by mal byt novinar nestranny - lebo to nariadilo politbyro na uv k§§?
nikto ta nenuti citat, co ti je odporne. a ak ano, vybav si to so svojim riadiacim alebo ziadaj zmenit pracovnu napln. :-))))

22.11.2019 | @@@

v čom volia ? ....ked volili za odvolanie pelegriniho volili zo smerom ?...nie !!!...volili tak ako opozicia takže zaver je že sa spoja z opozičnymi stranami ??? : D:D :D

ale toto už media nezaujimalo vtedy už nepisali že opozične strany volia z kotlebom

media spojili kotlebove volenie zo smerom len ked im to vyhovvalo len aby zas media oj.bali ludi preto sa im nepačilo ked kotleba volil za dôchodkovy strop lebo opozične strany by ludi radi vidieli pracovať až do smrti ale hlavne že opozične strany sebe nadelia viac

sulik vykrikuje že bežny zamestnanci nech robia aj do 80tky ale sam od 63 rokoch z EP bude dostavať dôchodok a nie mali za každy straveny rok v EP 300 eur takže okolo 1500 eur len z EP na dôchodok ale bežny a chudobny ludia podla neho nech len pracuju ovela viac a čim dlhšie lebo jeho kamarati podnikatelia a manažeri chcu mať vyššie zisky .....
takže oj.bovať oj.bovať oj.bovať len toto dokaže pravy kapitalista :D :D :D


22.11.2019 | Brano L.

Tieto rozprávky si nechajte pre seba.
Smer a LSNS sa potrebujú a dokázali to pri hlasovaní o ústavnom zákone o voľbe ústavných sudcov. Ktorý vďaka spolupráce Smeru a LSNS prešiel až do tretieho čítania a tam nebol schválený len šťastnou zhodou okolností.
Preto úvahy o spolupráci Smeru a LSNS sú založené na reálnych skúsenostiach z nedávnej minulosti. Nie na nejakej propagande.

23.11.2019 | atabaz

Diskutér@@@,
vyjadrujete názory, ktoré nie je "trendové" zverejňovať, sú však odrazom nespochybniteľnej reality, ktorú nechce každý vidieť, lebo kdekto sa obáva, že by takými názormi nebol "in".
(Viacero novinárov si, bohužiaľ, zaslúži kritiku, lebo do neprofesionálnych prejavov práce ich nenúti žiadna politická totalita, regulátorom ich správania sa je v súčasnosti len ich slobodná vôľa.)

Aktuálne je správať sa "in" napríklad priam zbožšťovaním zlostnej neplnoletej Gréty podnietenej dospelými k istému správaniu - iste užitočnému, ale s logickými obmedzeniami - ktorá sa na medzinárodnom fóre so slzami v očiach a zlostným slovníkom sťažuje, že musí zanedbávať školu pre nevyhnutnú povinnosť robiť osvetu svetovej verejnosti v poznaní ohrozenia klímy.

U nás je aktuálne "in" dávať v oblasti politických názorov nápadne najavo výlučne sympatie ku kritikom súčasnej vládnej garnitúry a odpor, rezolútne odmietanie, vo vzťahu k súčasným vládnym politickým stranám. Toto "trendové " správane však úplne ignoruje skutočnosť, že najviac kritizované strany v republike - Smer-SD, SNS, Most-Híd - sa do vlády nenanútili totalitnou svojvôľou politikov, ale ich prítomosť vo vláde je výsledok regulárne realizovaných parlamentných volieb. Navyše - volili ich väčšinou občania v sociálne najslabších regiónoch krajiny, z ktorých pochádza možno tretina (ak už náhodou nie aj polovica) súčasného obyvateľstva Bratislavy a pôvodom odtiaľ je mnoho novinárov a analytikov.

U nás zavládlo presvedčenie - priamo i nepriamo presadzované médiami - "Trendy v zmýšľaní a správaní sa občanov Slovenska udáva Bratislava". Mnohí občania aj stredného a východného Slovenska sa od istých čias až nekriticky začali podriaďovať Bratislave, v úzkostlivej snahe vyhnúť sa vnímaniu typu "sedlák" - vidiečan,
a to podriaďovať sa názormi, rečou, skutkami (aj politickými názormi). Koniec koncov, práve v našich končinách dlhodobo platí frazeologizmus "Poturčenec horší od Turka". Zaujímavé je napríklad už len všímať si, kto najviac aj vo verejnej oficiálnej komunikácii vynecháva v reči hlásku ľ, aby bol priradený k "intelektuálom bratislavských kaviarní", aj keď povinnosťou je oficiálne na verejnosti používať spisovnú slovenčinu. Smutnou realitou je "módna povinnosť" (módny slovníkový trend") požívať na celom území krajiny české, v Bratislave obľúbené slovo maminka, na slovenské mama, mamka, mamička, treba navždy zabudnúť.

Sme krajina ľudí milujúcich až nekriticky rôzne "trendy".
Aktuále je "in" dávať najavo názor, že regionálne rozdiely budú účinnejšie odstraňovať a životnú úroveň obyvateľov chudobných regiónov nápadne rýchlo dvíhať najmä politici - ratolesti z najbohatších rodín so "zaujímavou politickou i podnikateľskou minulosťou" - Beblavý, Kiska aj so svojráznym osvetárom v užívaní úplne "super softvérov", ktoré nám "hekujú...náš mozog a vďaka ním sa stávame úspešní...",
s "drogovým osvetárom" Trubanom, ktorý sa vyššie spomínanými slovami vyjdroval o super kvalitách rôznych drog na konferencii Manager Expo´12 a s účastníkmi konferencie sa lúčil slovami:"Ďakujem vám za pozornosť a užívajte si drogy!"

Úplne scestné a zahanbujúco infantilné sú tiež verejné vyhlásenia niektorých politikov (a ich "ozvien" - niektorých novinárov) o vylúčení spolupráce s istými politckými stranami po voľbách, pričom zástupcovia strán, ktorí ich hlásia, ani nemôžu s istotou vedieť, aké budú výsedky parlamentých volieb. Z histórie je známe, že práve umenie spolupracovať aj s bývalým nepriateľom v prospech celku, vo všeobecnom záujme, patrí medzi najviac akceptované prejavy hrdinstva jednotlivcov i skupín.

To, čo najviac chýba v práci väčšiny súčasných novinárov, aj v názoroch diskutérov. to je skonkrétňovanie publikovaných či vyslovených názorov preukázateľnými argumentmi, použitie ktorých je možné preveriť. Konkrétne príklady, porovnávanie, analýza, vyhodnocovanie - tomu treba učiť celú verejnosť.
Rovnako tak poznávanie skutočných potrieb občanov, nie presadzovanie sebeckých a zištných pohnútok, prianí mocichtivých a vplyvných sebcov.

24.11.2019 | Julo 2018

Dobrý názor, lenže taký 80% diskutujúcich tu nebude chcieť akceptovať. Nielen používanie " čechizmov , ale aj anglických slov aj keď máme aj slovenský výraz pre toto slovo alebo situáciu. Veľa ľudí sa nechá ovplyvniť názrom médií, lebo si myslia že ide o zodpovednú analýzu stavu, objektívnu a podobne. Ale vždy to bude len o tom kto je majiteľom daného média alebo ešte horšie kto hlavne stojí " tajne " za jeho financovaním. Lebo príjmy z reklám by ho isto neuživili. Len málo sa dokáže pozrieť na stav z nadhľadu ale s prihliadnutím a začlenením aj vývoja situácie v zahraničí ( sme v EU, NATO ) a preto rozhodnutia tam majú veľký dosah aj na Slovesko. Nije to Švajčiarsko, kde si viac menej dokážu rozhodnúť sami bez tlaku zvonka.

26.11.2019 | Imagine

Pravo na nazor mas, a ostatni maju pravo ta s tvojim nazorom poslat niekam alebo ho ignorovat.

22.11.2019 | skorodochodca

Tak nás autorka pomaličky pripravuje na poznanie, že "opozícia" je nič moc ....a ak si spomeniem, že zlodej z Popradu "výjde do ulíc", tak ani moc demokratická ....

23.11.2019 | Roman Kanala

Mňa fascinuje, ako zvieratko dokáže vkladať ľuďom do úst výroky, ktoré nikdy nepovedali. Zsolt Simon nikdy nepovedal, že chce ísť s Fideszom. Ani Fico nepovedalo, že chce vládnuť s Kotlebom. To sú zlomyseľné extrapolácie.

Faktom ostáva, že ako kedysi za Mečiara, keď bolo treba, tak SDĽ zabrala, tak i dnes Kotleba zaberie a podrží Fico. To sú fakty. Pozorovanie faktov a vyvodzovanie záverov je korektná novinárina. Skákanie do reči a extrapolácie sú metódy hádavej Xantipy.

25.11.2019 | Mikil

Mihockova a jej články sú pod úroveň. Je to presstitutka. Ľudia zahlasuju tak ako budú chcieť aj keď sa to bratislavskej kaviarni nebude páčiť.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.