Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Firmy úverujú štát. Z neuhradených faktúr môžu DPH získať späť

22.11.2019 | Zuzana Kullová

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

22.11.2019 | Runforfun

Nemyslíme vážne že štát má dozerať či bola vyšlá faktúra uhradená alebo nie. To by trocha zastavilo DPH čkárov, lebo títo presne na tom stavajú že nemusia DPH zaplatiť a nárokujú si ju kruhu späť. Riešenie je český návrh . DPH medzi platcami nefakturovať vôbec. A pozrieť sa poriadne po krčmách a reštikách, miletičkách, živnostníkoch 60% platieb idú mimo kasu.

25.11.2019 | Lupask

fakt su najvacsie uniky v tomto state na miletickach a krcmach??

22.11.2019 | equilibriums

DPH je nepodarený prežitok. Nahradiť ju daňou z obratu.

22.11.2019 | martin33

To "nasi", ktori ziju z podvodov na vratkach DPH, nepripustia.

22.11.2019 | mánička

Ja tomu nerozumiem. Pokiaľ sa dobre pamätám, v zákone o DPH pred r. 2008 bola podmienka odpočtu DPH zaplatenie tejto faktúry. ak si nezaplatil faktúru, nemohol si si odčítať DPH. Znamenalo to dosť veľké zmeny v účtovných programoch firiem ale zvládlo sa to. Prečo sa toto zo zákona o DPH zrušilo?

23.11.2019 | equilibriums

Lobbisti.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.