Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Inovácie piešťanskej rodiny predbiehajú zubársky svet

Úspech rodinného podnikania môže stáť aj na úcte k tomu, čo sa predchádzajúcim generáciám podarilo vybudovať. Ak sa zápal pre vec podarí preniesť z otca na synov, vznikne firma, z ktorej príbehu sa úspech nestráca bez ohľadu na okolité dianie. Výroba zubárskych kresiel má na Slovensku dlhú históriu. A prakticky od začiatku sa spája s menom Nerád.

24.11.2019, 19:00 | Vladimír Maťo | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 1

„Dedko vlastne Chiranu vybudoval, tridsať rokov bol generálnym riaditeľom firmy,“ približuje históriu Miroslav Nerád, starší z dvojice bratov, ktorí dnes stoja na čele piešťanskej firmy Diplomat Dental. Spoločnosť vyrástla na pozostatkoch koncernu, zameraného na výrobu zdravotníckych potrieb, a patrí k svetovej elite v oblasti výroby stomatologických súprav.

Fabrika je ozdobou Piešťan. Výrazné architektonické črty zrekonštruovanej budovy nesú rukopis Miroslava Neráda mladšieho, otca dnešných šéfov podniku. „Toto bolo otcovo dieťa, on sa v tom výrazne angažoval. Ja som nebol zástanca toho, aby sme išli do takejto rekonštrukcie,“ spomína s úsmevom starší syn Miroslav.

Neprehliadnite

„Otec mal silné cítenie pre takéto veci. Myslím, že si to celkom užíval, chcel mať niečo mimoriadne,“ dopĺňa brata mladší Tomáš. Firma, ktorú bratia spoločne riadia, je dedičstvom po otcovi, ktorý svoj život zasvätil zdravotníckej, najmä zubárskej technike. Vďaka jeho odhodlaniu a konštruktérskym nápadom je značka Diplomat v zubárskom svete synonymom kvality.

Diplomat DentalZdroj: Miroslava Spodniaková

„Bol ten typ človeka, čo chodí do roboty o štvrtej ráno. Alebo aj v noci, ak mu napadlo niečo, čo sa týkalo súpravy. Stará škola,“ opisuje otcov prístup mladší Tomáš. Do firmy vstúpil 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Rubrika Podnikanie

Tagy Diplomat Dental, Piešťany, Rodinné firmy, seriál, zubári