Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kto nám požičia, ak vyženieme banky

21.11.2019, 07:00 | © 2019 News and Media Holding

Názor | Ak niekto veľa zarába, treba mu siahnuť na zisky. Veď ako k tomu prídu obyčajní ľudia, ktorí musia každý deň chodiť do práce a na účet im príde len zopár stoviek? Cieľová skupina, na ktorú mieri táto argumentácia politikov, je značne široká. Preto sa nemusia báť, že ak siahnu bankám na zisky, poštvú si proti sebe masy.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Názory

Tagy

Názory

Peter Csernak komentar 2019

Pre bankárov je to veľmi ťažká situácia. Napriek tomu sa rozhodli proti zdvojnásobeniu a predĺženiu odvodu bojovať. Riskujú tým, že politici vyvolajú voči finančným domom ešte viac nenávisti.

Stačí k tomu párkrát zopakovať, že vlani banky dosiahli čistý zisk takmer 640 miliónov eur. A k tomu ešte zafabulovať, že takýto zisk si užívajú vďaka tomu, že im bežní klienti platia nehorázne vysoké poplatky.

Peňažným ústavom sa tentoraz oplatí riskovať. Ide im o 150 miliónov eur, ktoré by po zvýšení odvodu v budúcom roku zaplatili štátu navyše. Bankovníctvo je už teraz jedným zo sektorov, ktorý je najviac zaťažený daňami a odvodmi.

Neprehliadnite

Vlani finančné domy na Slovensku odviedli

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Názory

Tagy Názory

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.