Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lamanšské prístavy sa pripravujú na záplavy kamiónov

Zdalo sa, že vo štvrtok 23. júna 2016 sa začínajú písať nové dejiny Anglicka. V referende podporilo odchod Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska 51,9 percenta voličov a následne o vystúpení z Európskej únie rozhodol parlament.

24.11.2019, 14:00 | Viktória Valachovičová

  • Tlačiť
  • 0

Termín brexitu, pôvodne stanovený na 29. marca 2019, sa však medzičasom už trikrát posunul. Osamostatnenie krajiny, ktoré začala premiérka a šéfka konzervatívcov Theresa Mayová, mal dotiahnuť jej nástupca Boris Johnson. Do tretice sa mu to nepodarilo a na vystúpenie bez dohody netlačí ani Európska komisia. Nový termín stanovila na 31. január 2020. Vplyv brexitu sa stále nedá presne odhadnúť, treba však očakávať, že komplikácie spôsobí aj dopravným a zasielateľským firmám.

Neprehliadnite

Scenár odchodu ostáva neistý

Niektorí dopravcovia sa už svedomito pripravujú na vystúpenie Veľkej Británie a Severného Írska z EÚ. Využívajú služby poradenských kancelárií, posilňujú svoje vlastné personálne kapacity a možno tak robia úplne zbytočne. Parlamentné voľby, ktoré sa uskutočnia v Spojenom kráľovstve 12. decembra, môžu spôsobiť, že krajina nakoniec v Európskej únii zotrvá. Po zistení, že brexit negatívne ovplyvní obchodnú bilanciu Spojeného kráľovstva, sa vystúpenie, respektíve nevystúpenie krajiny z EÚ stalo politickou témou číslo jeden.

Ak by krajina po dohode s EÚ zo spoločenstva aj vystúpila, v prvom roku sa zrejme nič zvláštne neudeje. „V prípade odchodu s dohodou začne dňom vystúpenia plynúť 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Logistika a transport

Tagy Brexit, doprava, kamióny, logistika

Diskusia (0 reakcií)