Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf logistického gigantu: Logistika sa môže za päť rokov zásadne zmeniť

Európsky líder na poli automotive logistiky Gefco otvoril svoju slovenskú pobočku v roku 2004. Bolo treba zabezpečiť vstupnú logistiku v novovybudovanej továrni PSA v Trnave a distribúciu nových vozidiel pre sieť dílerov značiek Peugeot a Citroën.

24.11.2019, 12:00 | Vladimír Maťo | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Na Slovensku je Gefco dôležitým hráčom pri poskytovaní skladových služieb a vďaka investícii v roku 2016 do výstavby nového centra pre logistiku hotových vozidiel sa dostáva do povedomia aj ako popredný logista hotových vozidiel. Luc Nadal, generálny riaditeľ koncernu Gefco, navštívil Slovensko pri príležitosti 25. výročia pôsobenia firmy v krajine.

Spoločnosť Gefco má silnú pozíciu v logistike v rámci automobilového priemyslu. Pribúdajú však varovania, že tento sektor sa rovnako ako celá ekonomika spomaľuje. Ako sa to prejavuje?

Takisto to cítime. Prvou fázou bol september 2018, keď bola do praxe zavedená norma WLTP [nový spôsob testovania emisií automobilov – pozn. TREND], pre ňu bola vlaňajšia jeseň komplikovaná. Začiatok roka 2019 bol pomerne dobrý, od januára do mája sme mali prekvapivo dobré výsledky. Avšak počnúc júnom sme začali vnímať pokles. Sme veľmi orientovaní na automobilový priemysel, zameranie na OEM a TIER1 dodávateľov tvorí zhruba sedemdesiat percent nášho biznisu. Takže ak poviem, že vidím negatívne trendy, prirodzene tým myslím automobilový priemysel. V ostatných odvetviach nie tak veľmi. Snažíme sa ostať optimistami.

Veľkou témou posledného roka v Európe je aj plánovaný odchod Spojeného kráľovstva z Európskej únie. Čo zahŕňajú prípravy na túto zmenu?

Pracujeme na tom, aby sme vysvetlili našim klientom, ako sa s tým vyrovnať. Európske spoločnosti o tom však často nemajú dostatočné vedomosti. Takže ich musíme 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Logistika a transport

Tagy automobilový priemysel, Gefco, logistika, Luc Nadal, PSA Peugeot-Citröen, rozhovor

Diskusia (0 reakcií)