Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Už môžu chystať cedule „Na predaj“. Zlaté časy sa bankám končia

21.11.2019 | Peter Csernák

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

21.11.2019 | Niless

A to som si myslel ze ked SK zachranovalo banky tak to tak skoro opat nepride. A ľaľa ho, príde bolševik a chystá sa urobiť niečo čoho vysledkom može byť pad banky a nasledna nutnost poziciavat si na zachranu vkladov kedze kryjeme vklady do 100 tis. €.

21.11.2019 | alf1

ty tomu veris? ze by ti TENTO stat vykryl akesi straty v bankach, ak by tvoje penize niekto rozkradol. tak, ako vykryl robotnikom na dialnici ich 200 milionov rozkradnutych vyplat? ktore chcel povodne pobirmovany opilec zaplatit prave z toho bankoveho odvodu. kym mu ecb neklepla po prstoch. spytaj sa tych robotnikov, kolko z tych vyplat dostali zaplatene.
https://lnk.sk/xDY8

23.11.2019 | Vyktorka

Ty nedorobenec. to nevidíš, že na niekoré produkty ti nedajú ani 0,02 % úrok, tak ako môjmu dedovi na vkladnú knižku. Apropo, keď sú lakomci pokiať ide o úroky a hrabú ako šmejdi, nech niečo vrátia aj štátu, je škoda, že
štátom sme my občania, ktorí z toho budú mať zrejme iba to, že tí vydriduchovia nás znova obtiahnu vo forme
vymyslených poplatkov rôzneho druhu.

21.11.2019 | atko

Nebál by som sa. Podľa grafu Rentabilita kapitálu bánk sú najziskovejšie banky v bývalom východnom bloku (okrem Švédska čo je dosť zaujímavé) aj po zavedení odvodu zostane ROI na vyššej úrovni ako v západných krajinách. Iný problém je ako sa s tými peniazmi šafári a či by boli reálne k dispozícii prípade problémov s likviditou alebo ich už kočnerovci dokázali vyviesť na súkromné účty na Belize čomu by som sa nečudoval

21.11.2019 | Weinberger Rudolf

Nebojte, banky sú najziskovejsi sektor, skôr sa bude transformovať do globálnych bank EU, ktoré pohltila malé regionálne pobočky, nakoľko to ide všetko cez IT a rozhodovanie v centrále.

22.11.2019 | EuroSMS

Rozkradaju sa miliony a aby sa stav dal udrzat, zvysime bankovu dan? Zaplatime my. Na poisteni sa stalo podobne a namiesto toho, aby sme sa vzburili proti statom riadenej lupezi, tak dan platime ako idioti. Este je aj zvyraznena na vyzve na uhradu ako separatne a tiche memento kretenizmu populacie. Vsetci cusia a platia. Poistovne odvedu statu a vyvoleni si rozdelia. Radost zit.

23.11.2019 | demo50

Nejak ste nepostrehli Ficíniho vyjadrenia o jeho znalostiach v oblasti ROE obchodovania s drogami a bielym mäsom, vyzerá, že je odborník, asi pomohli Majka T. a Antonino V. (aj keď spolu priamo netelefonovali. Asi používa grafy NBS.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.