Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako vyrobil Putin z trhovej ekonomiky autoritársku kleptokraciu

01.12.2019 | Tomáš Zemko

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

01.12.2019 | equilibriums

Nič v zlom, ale "vyspelé" ekonomiky po celom svete majú skôr prvky plutokracie a kleptokracie a korupcia sa zlegalizovala cez lobbystov. Nie je to len žiaľ Rusko. Ale aj USA, aj západná Európa, aj Slovensko.

01.12.2019 | equilibriums

A dnešné štáty čím ďalej tým viac majú menej a menej spoločného s nejakými ideami demokracie.

01.12.2019 | mam_rad_jablka

Dnešný štát je omnoho slabšia inštitúcia ako bola v minulom storočí. Strácajú sa lídri, ktorí vidia za horizont volebného obdobia. Chyba občanov, že sa viac neangažujú v občianskej spoločnosti. Ak by sme chceli spraviť niečo dobré pre túto republiku občianska náuka by sa mala vziať za tak podstatný predmet ako slovenčina. Uvedomelo budovať občiansku spoločnosť vedomú si svojich práv a povinností.

Ak bude občan, základ štátu vyspelý, nebudú nás zastupovať volení poslanci s korupčnými aférami. Naopak, pri najmenšom podozrení, sami odstúpia do úzadia.

A napriek všetkému si žijeme najlepšie v histórii. Máme slobodu, máme možnosti a máme zodpovednosti. Len sa nebáť. A uvedomiť si, že sú tu a je potrebné sa postarať o tých, ktorým nejaký hendikep (zdravotný, sociálny) neumožňuje plne využiť tieto možnosti.

Takže nebáť sa a požadovať zmeny k občianskej spoločnosti, ktorá nesegreguje ale spája.

01.12.2019 | equilibriums

Súhlasím s tým čo bolo napísané. Štát vôbec neslúži ľuďom, nereprezentuje ľudí a na druhej strane, ľuďom je to akosi jedno. Vyspelý ekonomický svet so svojimi produktmi, pôžitkami nás robí pohodlnými, nepozornými, ohlupuje nás, až kým sa to raz škaredo neobráti proti nám.

Súhlasím, nejaká občianska výchova, kde by fakt sa vzdelávalo o demokracii, politickom systéme, štáte, ekonomike, peniazoch a pod., a že tá relatívna sloboda akú máme teraz nevznikla len tak z dňa na deň sama od seba.

Len taký predmet v dnešnom politickom stave určite nikdy nevznikne a aj keby vznikol, bolo by tam cítiť silnú agendu politickej strany, za ktorej vlády sa to prijalo.

01.12.2019 | @@@

všetko to vychadza z usa kde je pretlačana individualita ...robi sa to umyselne lebo jedinec nikdy neporazi štat a preto to v usa takto robia zosmiešnuju spoločenstva a do popredia davaju individualitu lebo jedneho človeka rychlo štat odstavy ale masy protestujucich štrajkujucich alebo aj niečo viac už tažie ...a tak sa takto odrbavačska usa propaganda rozširila aj do inych krajin lebo toto kapitalistom vyhovuje ....a takto sa to robi dnes všade aj vo firmach jedinec je z firmy vždy vyštvany alebo vyhodeni aj keby mal dobre nazori a pracu to iste sa robi na urovni štat nakoniec tam ostavaju len najväčši hajzli ktory to spustili a ktory sa hore dostali len cez nejaky k.kot alebo lizanie analu

01.12.2019 | Truhlik999

Mýliš sa.

Práve us sú krajinou, ktorá kamarátstvo je základom kariéry.
Francúzsko a Anglicko zdatné sekundujú.
Bežný človek sa snaží prežiť, elity sa replikuju cez kamarátstva.

01.12.2019 | chr

3@ nešlo by to bez tej hrubosti. Prečo keď ti dôjdu argumenty začneš používať nadávky a hrubosť. Prečo počúvaš vašich marketerov. Nemáš vlastný názor. Mohol by si ho mať aj keď si troll. Skús nad tým porozmýšľať.......

01.12.2019 | @@@

nie nejde to bez toho ...lebo už stačilo toho vašho pokrytectva tvarite sa ako slušnaci a pritom denno denne oj.bujete zamestnancov a to všetci do jedneho ....

čo potom ty chceš aby ja som bol slušny a vaša slušnosť kde skončila ?....pri počitani ziskov na ukor zamestnanca ? :P

01.12.2019 | citatelTrendu

Aká sloboda? Veď ľudia sa slobody vzádajú bez boja v prostech sociálnych médií a v prospech vlád. Nedávno bol v denníku n článok ako vie umelá inteligencia na fb identifikovať aj osoby skryté aj za prekážkou, dnes tu bol článok že v Číne si budeš môcť zaktívniť mobil len po identifikácii tvárou.

Sloboda veľmi rýchlo strácame, mali by sme o ňu bojovať. Bohužiaľ médiá v tomto smeru úplne zlyhavájú a neupozorňujú dostatočne na riziká.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.