Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Koniec mafie aj návrat Bulgakova. Knižní lídri radia, aké knihy sú vianočná tutovka

30.11.2019 | Katarína Dobrovodská

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

01.12.2019 | mam_rad_jablka

Na Slovensku mi chýba viac sci-fi kníh po slovensky. Dá sa to nahradiť češtinou alebo angličtinou. Niekedy mám chuť si prečítať knihu aj po slovensky. Ale ako sa píše v článku, momentálne na Slovensku sci-fi neplnia plány predaja ani zďaleka. Škoda. Pomohlo by to aj technickému mysleniu detí a vo vieru v lepšiu budúcnosť, že ľudstvo úsilím prekoná všetky úskalia.

Na druhej strane mám pocit, že je pretlak fantasy a dystopických románov z môjho pohľadu. Hlavne preto, že to obchody súkajú do jednej kategórie Sci-fi a fantasy.. vybavené. A sci-fi fanúšik sa musí preklikať pomedzi fantasy a hľadať a hľadať a hľadať... až ho to nebaví a kúpi si knihu po česky.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.