Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mafiáni, liberáli, ľudomilovia. Vitajte v predvolebnej kampani 2020

Predvolebná kampaň sa takmer vždy označuje za „doteraz najšpinavšiu“. Je to logické, pretože v politike ide do značnej miery o útoky, vytváranie nepriateľa, hanlivé nálepky a podpásové údery, ktoré politici využívajú ako spôsob na vyhranenie voči konkurencii a zdôvodnenie vlastnej existencie. Tento proces graduje počas predvolebnej kampane, ktorá vždy vyplaví na povrch koncentrát problémov a tráum, ktorými žije spoločnosť.

02.12.2019, 07:00 | Eva Mihočková | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Pred voľbami v roku 2012 sa intenzívne riešila Gorila, Sasanka a neschopnosť pravice udržať vládu, čo šikovne využil Smer. Do atmosféry všeobecného znechutenia z politiky prišiel s upokojujúcim motívom, že „ľudia si zaslúžia istoty“.

Neprehliadnite

O štyri roky neskôr sa téma predvolebnej kampane ponúkla sama v podobe rekordnej utečeneckej vlny z roku 2015 a zo strašenia migrantmi sa stal predvolebný hit. Keďže Smer počas svojej vlády nadelil istoty hlavne „našim ľuďom“, už pred voľbami 2016 sa formovala veľmi výrazná komunikačná linka nutnosti ukončiť vládu Smeru.

Tento nenaplnený cieľ opozície sa prirodzene prenesie aj do kampane pred voľbami 2020. Po vražde Jána Kuciaka a záplave únikov z Kočnerovho mobilu už bude výzva na výmenu vládnucej garnitúry posilnená násobne silnejšími argumentmi. Smer sa však rozhodol ísť do protiútoku.

Hra na väčšieho mafiána

Tradičné opozičné heslo „lebo Fico“ čiastočne nahradí „lebo Kočner“. Únos štátu a sprivatizovanie polície, prokuratúry a súdnictva v réžii Mariana Kočnera bude nepochybne nosným motívom aktuálnej predvolebnej kampane.

Štart súdneho procesu s obžalovanými z vraždy J. Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorý je naplánovaný na 19. decembra, opäť pripomenie hrôzu tohto zločinu aj tej časti spoločnosti, ktorá sa už z prvotného šoku spamätala. Dá sa predpokladať, že 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Téma

Tagy Voľby 2020

Diskusia (0 reakcií)