Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemci sa rozhodli byť víťazmi elektromobility

29.11.2019, 05:00 | Radovan Žuffa | © 2019 News and Media Holding

Čo je doma, to sa počíta. Aj tak sa dajú chápať plány skupiny Volkswagen na najbližších päť rokov. Nemci sa rozhodli staviť pomerne razantne na elektromobilitu a definitívne tak dali dnešnej dobe nálepku elektrická. Vyjde ich zhruba na 33 miliárd eur.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika

Názory

Zuffa Radovan komentar 2019

Nič iné sa od globálneho lídra ani neočakávalo. V kľúčových momentoch má nastavovať trendy, byť rozhodujúcim hráčom, keď ostatní ešte len nazerajú spoza opony. Nemecký koncern však pridal niečo navyše. Dal jasne najavo, že ak ide o nové trendy, určovanie trhového smeru na roky dopredu, obrovské investície, ako je tá najnovšia, domáci Nemci sú na prvom mieste.

Napriek tomu, že ich automobilka bude musieť pre vyššie platy v domovskej krajine v porovnaní s inými lacnejšími pracovnými trhmi preplatiť. Preto produkciu dvoch desiatok miliónov elektromobilov v najbližšej dekáde vyrobí z deviatich fabrík koncernu päť nemeckých. Dostanú vývoj, výrobu, novinky a ešte aj o desať percent viac kapitálu, než sa pôvodne plánovalo.

Mnohým iným podnikom mimo vybranej deviatky s rovnakou dvojicou písmen VW v znaku vnímajú, sa to môže zdať neférové. Pre Nemcov predsa dlhé roky vyrábajú lacnejšie a novú produkciu si zaslúžia azda aj viac.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika Názory

Tagy elektromobilita, Volkswagen

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.