Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Balansovanie na hrane. Rozpočet podceňuje riziká

28.11.2019, 06:00 | Jozef Ryník | © 2019 News and Media Holding

Názor | Vyššie dôchodky či séria predvolebných sociálnych balíčkov z dielne Smeru-SD a SNS. To sú potenciálne riziká vo výdavkovej časti návrhu štátneho rozpočtu na rok 2020, ktorý odborníci, ale aj rezort financií jemne nazývajú predvolebný. Jeho triezvejšia charakteristika by mala byť, že je nereálny a podceňuje riziká budúceho vývoja ekonomiky.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

Tagy

Názory

rynik jozef komentar 2018

Návrh rozpočtu schytal kritiku od šéfa koaličnej strany SNS Andreja Danka, ale aj od odborníkov z Rady pre rozpočtovú zodpovednosť. Zarážajúce je, že veľkú mienku o ňom nemá ani jeho predkladateľ. Minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) priznal, že ide o druhý predvolebný rozpočet a pri jeho zostavovaní balansoval na hrane.

Kým predsedovi národniarov prekáža, že rozpočet je málo „rozhadzovačný“, ekonómovia tvrdia, že nadhodnocuje nedaňové príjmy a podhodnocuje výdavky.

A. Danko sa tentoraz zahral na makroekonóma. Vyhlásil, že Slováci aj ministerskí úradníci by mali zmeniť myslenie a nebáť sa primerane sa zadlžiť. Slovensko si podľa neho môže pokojne požičať aj sedem miliárd eur, ktoré by investovalo najmä do infraštruktúry či nemocníc.

Neprehliadnite

Šéf národniarov, ale aj politici vládnej koalície tvrdia, že peniaze sú dnes

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Tagy Názory

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.