Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zamestnávatelia chcú konkurencieschopný štát

27.11.2019, 10:13

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

Koalícia 13 zamestnávateľských združení a obchodných komôr v utorok varovala pred zhoršením konkurencieschopnosti Slovenska a predstavila dve desiatky opatrení, ktorými by sa podľa nej mala zaoberať budúca vláda. Sto dní pred parlamentnými voľbami adresovala politickým stranám Desatoro pre férové a predvídateľné podnikanie a Desatoro pre krajinu talentu. V dokumentoch požaduje najmä stabilitu legislatívneho prostredia, nezávislosť regulačných inštitúcií, ale aj zmeny vzdelávacieho systému či vyššiu flexibilitu pracovnoprávnych vzťahov.

Francúzsko chce globálnu firemnú daň na úrovni 12,5 %

Reforma Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj, ktorá sa týka medzinárodného daňového systému, by mala stanoviť minimálnu sadzbu dane z firemných príjmov vo výške 12,5 percenta. Uviedol to francúzsky minister financií Bruno Le Maire. Organizácia so sídlom v Paríži informovala, že navrhne rámec na zabezpečenie minimálneho zdaňovania spoločností ako súčasť prepracovania medzinárodného daňového systému a jeho prispôsobeniu pre digitálny vek.

Zdroj: Profimedia

Nemecké banky účtujú záporné úroky už aj malým klientom

Po tom, ako ECB stlačila depozitnú sadzbu hlbšie do negatívneho pásma, začali mnohé nemecké banky stanovovať negatívnu depozitnú sadzbu najskôr na vklady veľkých sporiteľov. V týchto dňoch sa však na stránky novín dostala Volksbank Raiffeisenbank z mesta Fürstenfeldbruck neďaleko Mníchova - ako prvá banka v krajine zaviedla zápornú sadzbu na sporiacich účtoch už od 1 eura. To v Nemecku vyvolalo ešte väčšiu kritiku krokov ECB. Podľa nemeckých médií bude banka vo Fürstenfeldbrucku uplatňovať zápornú sadzbu vo výške 0,5 percenta. To je rovnaká úroveň sadzby, akú ECB účtuje v súčasnosti komerčným bankám. Na túto úroveň ju ECB upravila na septembrovom zasadnutí, keď ju zvýšila z –0,4 percenta.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.